Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kui tinnitus ei ole haigus????
29. Apr 2011, 10:29
Postitus: #1
Kui tinnitus ei ole haigus????
Tere tinnituse all kaaskannatajad!Kuigi, ehk kõik ei kannatagi selle all eriti.Minu probleem on magamajäämine ja mingid imelikud metalsed helid , mis lähevad läbi pea ja kõrvade nagu sähvatus ja seda ainul pikali olles, mis mulle tundub küll imelik, aga ehk ei olegi seda. Viimasel ajal on olukord siiski natuke parem. Tahtsin öelda seda, et tinnitus ei olevat küll haigus, olgu ,ju ma siis pean seda aksepteerima, aga see on sümptom nagu valugi. Samal ajal on ju valu hoiatussignaal, mis vajab põhjuse väljaselgitamist, nii vajaks seda ka tinnitus, kuigi sellega on vist raskem, sest põhjuseid on tuhandeid, aga tinnitus üks. Ma leidsin ühe saksakeelse artikli internetist, tinnitus ja müüdid. Igal juhul seal oli kirjas, et kõik need ravimid,neurostimulaatorid jne. ei aita.Muuseas seal oli mainitud, et ka masker ei aita. Mina kasutan seda alates 3 Jaanuarist . Kui ta kõrvas on, on meeldiv tunne, ei sega üldse, aga kui ära võtan, on kõik endine. Ja juhul kui kedagi on aidanud, on see rohkem asjaolude kokkusattumus. Mulle on samuti öeldud, et sellest ei saa ma mitte kunagi lahti. Sellega ma saan elada, kui poleks neid metalseid helisid.Aga olen niivõrd tüdinenud sellest kõigest, et praegu ei taha enam sellega tegelda. Midagi ei valuta, see on juba hea.Soovin kõigile vaikset tinnitust kui just lausa ilma ei saa.Tervitades Imbi
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
5. Jun 2011, 20:55
Postitus: #2
RE: Kui tinnitus ei ole haigus????
(29. Apr 2011 10:29)Imbi Kirjutas:  Tere tinnituse all kaaskannatajad!Kuigi, ehk kõik ei kannatagi selle all eriti.Minu probleem on magamajäämine ja mingid imelikud metalsed helid , mis lähevad läbi pea ja kõrvade nagu sähvatus ja seda ainul pikali olles, mis mulle tundub küll imelik, aga ehk ei olegi seda. Viimasel ajal on olukord siiski natuke parem. Tahtsin öelda seda, et tinnitus ei olevat küll haigus, olgu ,ju ma siis pean seda aksepteerima, aga see on sümptom nagu valugi. Samal ajal on ju valu hoiatussignaal, mis vajab põhjuse väljaselgitamist, nii vajaks seda ka tinnitus, kuigi sellega on vist raskem, sest põhjuseid on tuhandeid, aga tinnitus üks. Ma leidsin ühe saksakeelse artikli internetist, tinnitus ja müüdid. Igal juhul seal oli kirjas, et kõik need ravimid,neurostimulaatorid jne. ei aita.Muuseas seal oli mainitud, et ka masker ei aita. Mina kasutan seda alates 3 Jaanuarist . Kui ta kõrvas on, on meeldiv tunne, ei sega üldse, aga kui ära võtan, on kõik endine. Ja juhul kui kedagi on aidanud, on see rohkem asjaolude kokkusattumus. Mulle on samuti öeldud, et sellest ei saa ma mitte kunagi lahti. Sellega ma saan elada, kui poleks neid metalseid helisid.Aga olen niivõrd tüdinenud sellest kõigest, et praegu ei taha enam sellega tegelda. Midagi ei valuta, see on juba hea.Soovin kõigile vaikset tinnitust kui just lausa ilma ei saa.Tervitades Imbi
Tere Imbi!
Tundub, et oled tinnituse kohta lugenud ka võõrkeeles. Kas oled aru saanud, on see rohkem sisekõrva probleem või siiski neuroloogiline või hoopis psühholoogiline?
Ja on Sul endal mingi teooria, kuidas ta tekib? Oled märganud, mis Sinul on ärritajaks või mis Sinul teeb asja halvemaks. Ühe postituse järgi tundub, et selleks võib olla müra või hoopis suhtumine mürasse ja negatiivne kogemus, et heli kinos on kõva. Vanasti ei olnud nii.
Minu kogemus siin Eestis on küll see, et arstid ei taha sellega tegeleda. Liiga laialivalguv ja umbmäärane.
Mina ei suuda aru saada, miks ühel päeval on see hääl sedavõrd tugev, et teeb ärevaks, teisel pole peaaegu midagi kuulda.
Neil tinnitajatel, keda mina tean, on vallandanud tinnituse ikkagi mingi trauma, kas siis füüsiline või hingeline.
Püüdsin neuroloogilt saada vastust ühele lausele, mille ma lugesin anatoomia ja füsioloogia raamatust: Primaarne kuulmisala paikneb oimusagaras. Kui operatsiooni aja ärritatakse primaarset kuulmisala väikeste elektrilöökidaga, võib patsient kuulda näiteks klirinat, sekundaarse kuulmisala ärritamisel lausa sõnu.
Ega ma kaugemale ei jõudnudki. ta peaaegu karjatas, et proua, Teile on tehtud parem uuring, mis Eestis võimalik. (MRT oli korras). Ja kõik. Ma ei saanudki teada, et kas siit saaks arendada edasi teooriat, et kuidas tinnitus tekib. Küsimus on, et mis on ärritaja. Olen aru saanud, et selleks võib olla ka mõte, mälestus ja see ei paista tõesti pildilt välja.
5. Jun 2011, 23:59
Postitus: #3
Tere Ilenna! Ma vaatan, et sa oled uus - kirjuta meile info@tinnitus.ee, paneme su nimekirja, tule teinekord kohtumistele, räägi oma kogemustest ka teistele Smile

Aga kommenteeriks su postitust.
Ma arvan, et inimesel endal on väga raske, kui mitte võimatu, aru saada, kas tinnitus on sisekõrva või neuroloogiline probleem.
Minul on tinnitus ka väga varieeruv ja mitte üldse ei saa aru, mis seda võimendab või vähemaks teeb...
Ja arstid tõesti ei taha sellega tegeleda, juba seetõttu, et tinnituse põhjused on väga erinevad, aga arstid on spetsialiseerunud. See on ka mõistetav.
MRT tõesti ei tehta niisama, tundub, et isegi väga veab inimestel kellel tinnituse peale tehakse MRT.
6. Jun 2011, 10:15
Postitus: #4
(5. Jun 2011 23:59)Allar Kirjutas:  Tere Ilenna! Ma vaatan, et sa oled uus - kirjuta meile info@tinnitus.ee, paneme su nimekirja, tule teinekord kohtumistele, räägi oma kogemustest ka teistele Smile
Tere Allar!
Siin olen küll uus, kuid mul on kahju, et eksitasin Sind.
Miskipärast otsustasin oma päris eesnime kasutajanimena mitte kasutada, seetõttu Ilenna - ka ilus nimi. Lapsepõlves sai ühte mängu sõnade ja nimedega mängitud ja küllap Sa tunned mu ära.
Aga ära registreerima peaks ma enda kindlasti.
Kas on juba teada, millal uus koosolek on tulemas?
6. Jun 2011, 13:04
Postitus: #5
Sain pihta, nimi reedab tõesti Smile
30. Oct 2011, 14:43
Postitus: #6
[/quote]
Tere Allar!
Siin olen küll uus, kuid mul on kahju, et eksitasin Sind.
Miskipärast otsustasin oma päris eesnime kasutajanimena mitte kasutada, seetõttu Ilenna - ka ilus nimi. Lapsepõlves sai ühte mängu sõnade ja nimedega mängitud ja küllap Sa tunned mu ära.
Aga ära registreerima peaks ma enda kindlasti.
Kas on juba teada, millal uus koosolek on tulemas?

[/quote]

Tere, Ilenna.

Vabandan, et alles nüüd vaatsin seda rubriiki.
Meie ühingu regulaarsed kokkusaamised hakkavad olema iga kuu viimasel neljapäeval Tallinnas, Toompuiestee 10, Eesti Vaegkuuljate Liidu ruumis teisel korrusel kell 18.00. Tere tulemast!
Heinar Kudevita
Eesti Tinnituse ja Meniere`i Ühingu esimees
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused
22. Jul 2013, 22:00
Postitus: #7
Tere, mõtlesin, et räägin oma loo. Pea viliseb alates veebruarist. Vilin läheb ajaga järjest tugevamaks, mulle tundub. Vererõhust ei tundu asi olema, viliseb siis ka, kui rõhk normis. Närvidele käib. Magamist ei ole küll siiani seganud, kui paar tööpaeva on olnud küll, kus vile ei lase keskenduda. Kõrvaarstile pole aega veel saanud. Võib olla on kellegi soovitusi hea arsti osas? Kahtlus muidugi on tekkepõhjustaja suhtes, kunagi autoavarii tagajärjel sai vasak kõrvanärv viga ja on nn surnud, selle tagajärjel kõrvakuulmine suurelt osalt kadus. Kurb on lugeda, et abi sellevastu suurt veel pole. Pearst soovitas proovida looduslikku ravimit Tone. Kui kellegil on selles osas kogemusi, jagage neid. Tänud ette.
22. Jul 2013, 22:28
Postitus: #8
Arstid ei tegele tinnitusega, sest see pole haigus, see on lihtsalt üks sümptom ning põhjust enamasti ei leita või ei osata ravida.
Minul isiklikult ravimitega kogemust pole, aga üldiselt aitab stressitaseme alandamine, alkoholi, suitsu piiramine või täielik ära jätmine ning üldiselt tervislikum toitumine.

Arsti juures tasub käia küll, äkki leitakse organismist haiguslik seisund, mis võib tinnitust võimendada.
23. Jul 2013, 13:41
Postitus: #9
Tere, proovin Tonet, sisaldab tatra, mustika, galanirohu juure ha humanakäbi ektrakte, niatsiini, kaaliumi ja magneesiumi, mis aitavad sailitada orgnismis elektrolüüdid tasakaalus, mis on oluline narvisüsteemi toitmiseks. Elektrolüütide tasakaal on oluline kogu organismile, kaasa arvatud kuulmiselunditele. Nii on pakendil. Tegu toidulisandiga, eks siis proovin, annan siia ka nädala pärast teada, kas muutusi on. Pakend oli päris kallis, 20,25' 60 tabletti. Kahju vast ei tee. Täna pole hea päev, pea, kui auruvedur. Olen täheldanud, kui öösel hasti puhata, on vilin väisem, rahutu une puhul. Kõike kaunist!
3. Aug 2013, 13:50
Postitus: #10
Rohkem kui nädal on möödas ja tulemus ?

Kas tuleb jaht või ei tule ?
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused
Postita vastus 

Vali alamfoorum: