Postita vastus 

Teema reiting:
  • 1Hääli - 5 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Linux vs. windows
6. May 2008, 21:28
Postitus: #1
Linux vs. windows
Noh andke tuld, kes mida kasutab ja miks? Smile
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6. May 2008, 22:51
Postitus: #2
Linux vs. windows
Linux.
Lauaraalis Estobuntu. Maakeelne, ID-kaardi tugi kohe sees, samuti kodekid ja muu selline musa ja video tarbeks.
Läpparis oli algselt Xandros, aga vahetasin Xubuntu vastu.
Et miks?
Tont seda enam täpselt mäletab, aga kahtlustan, et oma mõju oli ühel jutukal, kus kunagi käisin. Seal kasutas enamik jutustajaid erinevaid Linuxe.
Proovisin ka, Algul dualbootina, siis mingil hetkel avastasin, et win vedeleb niisama kõvakettal ja raiskab ainult ruumi...
Naisuke on ka nüüd Linuxi peale välja õpetatud, saab juba päris kenasti hakkama Big Grin

Õndsad on need, kes tõde ei tea!
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused
7. May 2008, 13:56
Postitus: #3
Linux vs. windows
Hehe.
Mina arvan, et Linux on ja jääb väga kitsa ringkonna lõbuks. Rohkem serveri ja spetsiifilise tarkvara jooksutamise platvormiks.
Laua peale, tavakasutajale jääb ikka Win ja macos.
Iroonilisel kombel on linuxi pluss tema kõige suurem miinus - arendajate rohkus osutub tegelikult kõige suuremaks karuteeneks ühtse strateegia leidmisele ja hoidmisele Smile

Aga tore, et meil siin entusiaiste on Wink
7. May 2008, 18:17
Postitus: #4
Linux vs. windows
Kõik on suhteline.
Olen täheldanud üht huvitavat tendentsi.
Need mu sõbrad ja tuttavad, kes on ostnud uue arvuti, küsivad mult tihti, et kas ma saaksin neid õpetada Linuxi asjus... Neid polegi nii vähe. Umbes teise saja kanti.
Asi on nimelt selles, et see Läti Kana on käkk.Mõned on downgradenud XP peale, mõned on teinud dualboot masina või ei taha enam wini nähagi Wink
Linux pole ammu enam serveri või mingite entusiastide opsys. Kus metsas sa kyll oled eland? **buntu pürib juba tavakasutaja poole Wink
Mac on muidugi parim ... aga olgem ausad, kes seda ikka jõuab kinni plekkida?
Niigi on enamikul Eesti elanikel sionatside kaelamääritud laenud ja liisingud kaelas. Mina olen vist viimane, kes kapitalistidele võlgu pole Big Grin

7. May 2008, 20:33
Postitus: #5
Linux vs. windows
suhteline Smile
7. May 2008, 21:00
Postitus: #6
Linux vs. windows
Hulkur Kirjutas:...Mina olen vist viimane, kes kapitalistidele võlgu pole
Oh ei! Mina ka pole kellelegi võlgu!
Ise kasutan IksPe Pro-d. See on ainuke õnnestunud op-süsteem Pisipehme korporatsioonilt. Vähemalt praegu, aga see on seniks, kuni mu raali IksPe kogu kupatusega peese vajub. Selle aasta suvega kaob teatavasti iksPe toetus nii turvaaukude kui ka muudes küsimustes...
"Kana akent" ei kavatse osta ega ka installida.
Pigem vaatan vabavaraliste progede poole.
Vahepääl katsetasin siin igatsugu linuxilisi "live"plaatide näol: Ubuntut, Kubuntut, Mandrivat ja Elivet; parima tulemuse andis Elive Revolution. Näeb teine välja nagu MacOs.
Ja kuna ma olen raalinduses võhik veel. Siiski täheldasin seda, et Ubuntu teeb IksPe-le suurelt ära kasutajamugavuse suhtes.
Mandrival on vaja mõned proged vaja lisaks installida. Need proged puuduvad Mandrival sellepärast,et vältida võimalikke kohtusaagasid, mille taga on tegelt nõndanimetatud "suletud tarkvaraarendajate" surve...

Eks igaüks vaatab oma mätta otsast, eks ole!

P.S. Oma eelmises postituses "CorelDraw" teemal ei tahtnud ma kedagi solvata. Miskipärast jäi mulle silma vastused, kus oli sulaselge solvumine.
Ja samas oli ka kiire reageerimine hinnakirja ülesriputamises. Super!
Edu teile kõigile!
7. May 2008, 22:35
Postitus: #7
Linux vs. windows
Alllar, vähemalt saad aru, et suhteline Wink
Oled ise mõnda unixi laadset kasutanud... ja millal?Wink

7. May 2008, 23:35
Postitus: #8
Linux vs. windows
Allar Kirjutas:Hehe.
Mina arvan, et Linux on ja jääb väga kitsa ringkonna lõbuks. Rohkem serveri ja spetsiifilise tarkvara jooksutamise platvormiks.
Laua peale, tavakasutajale jääb ikka Win ja macos.
Iroonilisel kombel on linuxi pluss tema kõige suurem miinus - arendajate rohkus osutub tegelikult kõige suuremaks karuteeneks ühtse strateegia leidmisele ja hoidmisele
Ärgem unustagem tõika, et serveri-op.süsteemid on kõvasti töökindlamad, kui algselt töölaua-jooksutajad. Ka IksPe oli algselt serverijooksutaja. Vähemalt kernel oli seda.
Mis puutub Linuxi plussidesse ja miinustesse, siis mina eelistaksin ikkagi mitme pakkuja vahelt leida omale sobiva süsteemi. See on minu kui kasutaja jaoks väga oluline.
Ühtne strateegia - minu arust on see juba Linuxil olemas: pakkuda konkurentsi maailma levinumale op.süsteemile.
Edu neile kõigile!
11. May 2008, 01:34
Postitus: #9
Linux vs. windows
Hulkur Kirjutas:Alllar, vähemalt saad aru, et suhteline Wink
Oled ise mõnda unixi laadset kasutanud... ja millal?Wink
Olen, põhjalikumalt suhteliselt aastaid tagasi ja ka ülikooli ajal põgusalt. Oman ettekujultust sellest küll. Aga ei ole üldse motti praegu seda uurima hakata.

Ma parem vastan, millal ma hakkan kasutama?
Noh, siis kui see arendus läheb mõnda kasumit taotleva ettevõtte kätte.
Olen suur Google toodete fänn ja nagu näha tasuta asju on olemas, aga keegi selle arenduse kinni maksma peab Smile
Kui Google võtab ubuntu vms. linuxi distro ja aretab selle põhjal välja oma OP süsi, siis olen hommepäev testkasutaja Smile
Aga seni kuni linux vabalt möllata ja hallata, ei taha närve kulutada Wink
11. May 2008, 23:08
Postitus: #10
Linux vs. windows
Allar Kirjutas:Kui Google võtab ubuntu vms. linuxi distro ja aretab selle põhjal välja oma OP süsi, siis olen hommepäev testkasutaja Smile
Mingite kõlakate järgi vist isegi plaaniti midagi arendada... Hetkel ei tea enam täpsemalt, eriti ei huvita ka.
Buntu jookseb mul ilma probleemideta ja närve kulutama ka poole suurt pidanud.
Ainult natuke elektrikulu ja cd tooriku raha. Big Grin

10. Oct 2008, 20:47
Postitus: #11
Linux vs. windows
Allar Kirjutas:Ma parem vastan, millal ma hakkan kasutama?
Noh, siis kui see arendus läheb mõnda kasumit taotleva ettevõtte kätte.
Olen suur Google toodete fänn ja nagu näha tasuta asju on olemas, aga keegi selle arenduse kinni maksma peab Smile
Kui Google võtab ubuntu vms. linuxi distro ja aretab selle põhjal välja oma OP süsi, siis olen hommepäev testkasutaja Smile
Palun väga: http://www.thinkgos.com
21. Dec 2008, 16:22
Postitus: #12
Linux vs. windows
kogu windowsi keskkond on mulle päris tuttav.
Olin korra kasutanud linuxit, kuid see ei istunud mulle,kuidagi keeruline.
Eks see ole igaühe maitse, mida kasutab.Wink
6. May 2011, 09:38
Postitus: #13
RE: Linux vs. windows
Windowsiga liiga ära harjunud juba. Koolis oli tükk tegemist linuxi käskudega nii et pärast ainult olen uurinuid erinevad väljalaskeid aga muidu viitsimise asi seda kasutada.
Postita vastus 

Vali alamfoorum: