Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tinnitus ehk kõrvakohin
5. May 2008, 10:43 (selle postituse viimane muutmine: 5. May 2008 10:56 viljardoke.)
Postitus: #1
Tinnitus ehk kõrvakohin
kirjutage siia, kas teil esineb tinnitust ehk kõrvakohinat ja mida te selleks ette võtnud olete?

Viljar
e-post: viljar@vaegkuuljad.ee
MSN: viljardoke@hotmail.com
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
5. May 2008, 11:05
Postitus: #2
Tinnitus ehk kõrvakohin
Tinnitus on kõrvade kohisemine. See sõna tuleneb ladina keelest (tinnare – kumin, kohin). Teine definitsioon: selline heli, mida inimene kuuleb oma pea sees, ilma väljastpoolt tuleva heliallikata.

Teil on kõrvakohin, mis häirib igapäevaelu, võib põhjustada unehäireid, keskendumist ja vahel ka meeleolu langust.

Tinnituse puhul on tegemist inimese enda kuulmis- ja närvisüsteemis tekkiva signaaliga ehk „aju muusikaga". See võib avalduda kohina, vilina, undamise, kloppimise või muu helinana kõrvades või peas.

Tinnituse esinemissagedus on 10...15 % rahvastikust, nendest 20 % kannatavad väga häiriva kõrvakohina all. Võib esineda pulseeriv või pidev kohin.

Tinnituse kohta võite lugeda täpsemalt http://www.vaegkuuljad.ee alapeatüki "Tinnitus ehk kõrvakohin" alt.
Leia selle kasutaja kõik postitused
5. May 2008, 18:22
Postitus: #3
Tinnitus ehk kõrvakohin
Mul vahel esineb. Enamasti öösiti hakkab undama. Selleks pole midagi ette võtnud. Tuleb ja ise läheb Smile
5. May 2008, 19:13
Postitus: #4
Tinnitus ehk kõrvakohin
Mul vahest pragiseb kõrvus, või klõbiseb, või krabiseb. Väga veider Smile
Undamist või vilistamist on ka olnud, aga väga korraks, lühikest aega.
7. May 2008, 14:30
Postitus: #5
Tinnitus ehk kõrvakohin
On ikka, ilma aparaadita segab ära väljast tuleva heli. Samas andis teises kõrvas tugevnev vilin märku, et kuulmine on langenud ja ka teise kõrva on vaja aparaati. Nüüd kui mul aparaate kõrvas pole, on "muusikaks" omaenese vilin peasSmile
Kuid kõige tähtsam on see, et nüüd on mul olemas ruumiline kuulmineSmile, muidugi kui on mõlemad aparaadid kasutusel korraga.
7. May 2008, 18:26
Postitus: #6
Tinnitus ehk kõrvakohin
Hmm.
Kohinat just pole, aga mingi terav vilin küll esineb. Enamasti öösiti - siis on maailma tyhine myra palju vaiksem, eksole Wink

Õndsad on need, kes tõde ei tea!
8. May 2008, 21:54
Postitus: #7
Tinnitus ehk kõrvakohin
Kes ei leidnud vaegkuuljate kodukalt tinnituse kohta, siis siin on otselink voldikule:

http://www.vaegkuuljad.ee/lehed/yhing/va...nv3_1.html

Endal mul tinnitust ei ole (veel, ptüi-ptüi), kuid tean nii paljusid inimesi, kes selle all kannatavad, nende hulgas ka kuuljaid.

Huvitav on see, et kuuldes kõrvus müra, kohinat või muud häirivat, soovitatakse minna vee äärde või kuulata muusikat. Et väline müra summutab sisemise...
9. May 2008, 22:02
Postitus: #8
Tinnitus ehk kõrvakohin
Selle koha pealt kipub sul õigus olema... Pole ime, et ma olen kalamees Wink

Õndsad on need, kes tõde ei tea!
3. Sep 2008, 15:17
Postitus: #9
Tinnitus ehk kõrvakohin
Mul vilinat esineb harva, küll on aga vaikne kohin, nagu lehtede kohin tuules vms.

Kas tuleb jaht või ei tule ?
21. Nov 2008, 00:26
Postitus: #10
Tinnitus ehk kõrvakohin
mul ka tinistus ja see ikka vahel lausa talumatugi ja tüütu eriti kui hakkab tekkima iga minuti järel klõpsatus või kolsatus müha ei häirigi nii kui see. see tekkis üle öö ärkasi öösel üles ja otsisin mööda korterit kus ssee asi kolksub taipamata et peas.
16. Mar 2009, 21:16
Postitus: #11
Tinnitus ehk kõrvakohin
Oeh... Ma olen kuulja, kuid kõrvas kohiseb noooh ma ei tea.. vast üks aasta kindlasti.. Päris raske on.. Vahest nii kõva kohin, et üks neli korda küsin üle, et misssa ütsid? Big Grin Ei tea.. Käisin ka kõrvaarsti juures kuid seal nagu kõik korras.. Vahepeal olin täitsa ära harjunud, aga siin ükspäev oli jube.. No keera ja vääna pead nagu loll, aga ikka vait ei jää.. ta on nagu segaja Big Grin Muudkui kohistab Big Grin Või siis on kõrva ääres koguaeg merekarp, mis seest kohiseb Big Grin Vahest aga vääääga kõvasti Big Grin
31. Mar 2009, 17:42
Postitus: #12
Tinnitus ehk kõrvakohin
Ma olen ka nigu kuulja, aga ka kohiseb/viliseb ja häirib vägavägaväga.
Kuidas saaksin sellest lahti??
31. Mar 2009, 18:19
Postitus: #13
Tinnitus ehk kõrvakohin
arvan et ikka esiteks kõrva arsti juurde ja kuulmist vaja kontrollida ja oma olukorda rääkida ,sealt saab juba edasist abi.
18. Apr 2009, 23:01
Postitus: #14
Tinnitus ehk kõrvakohin
vabandust. See lugu mis kustus ja siia ei saabunud, oli mõeldud jätkuks sõnumile, mille jätsin rubriiki alternatiivmeditsiin. Kirjutasin Külliki aktiivsel mõjutuselt ja veenmisel, et ehk on sellest kellegile ka kasu, Kahjuks sai artikkel liiga pikk ja põhjalik, ning foorum ei võtnud seda vastu. seepärast jääb nüüd see artikli kirjutamise vaim ootama edaspidist sähvatust , et uuesti üritada-olge kannatlikud.Smile
20. Apr 2009, 20:52
Postitus: #15
Tinnitus ehk kõrvakohin
Väike teemaväline soovitus, kui sisukas ettekanne tuleb, siis tasub alati tekst kopeerida, sest kui mingi tõrge peaks tekkima, saab uuest liimida Smile Nii ei lähe energia ja kuluatud vaev tühja!
30. Apr 2009, 23:04
Postitus: #16
Tinnitus ehk kõrvakohin
tänan eelkirjutajat soovituse eest. Võtsin õppust. Kirjutasin nüüd küll pikalt ja veidi emotsionaalselt, aga eks ehk siis huvitavam lugeda. Ja kui ei siis loodan, et Külliki mind enam sellisteks tegudeks ehk ei ahvatle...-Smile
30. Apr 2009, 23:07
Postitus: #17
Tinnitus ehk kõrvakohin
…niisiis(/vt. ka minu kirjutist rubriigis „alternatiivmeditsiin) tilgutasin mumiod kõrva, võtsin mumiolahust sisse ja mingil hetkel muutus kuulmine justkui teravamaks ja ühel hetkel ei olnud ka enam omaseks saanud suminat kõrvus. See oli väga ebameeldiv kogemus. Kui nagunii ei kuule ja kaob ka viimne kui heli su kõrvust, millega eluaeg harjunud oled, siis tekitab see ärevust. Nagu oleks kuskile elavalt maetud. Tekkis isegi hirm et olen kuulmise täielikult kaotanud…Õnneks ei olnud. Aga siit tekkis mõte, et me tegelikult kardame muutusi. Muutusi, milleks me valmis ei ole. Aga see selleks. Olin harjunud, et peale Ema ja õdede unelaulude uinutas mind lapsena magama ka salapärane kohin, mis meenutas natuke nagu metsakohinat(mõistet mitte segada alkoholiga Wink või meremühinat, mida hiljem läbi kuuldeaparaadi olen kuulanud.
30. Apr 2009, 23:09
Postitus: #18
Tinnitus ehk kõrvakohin
Aga palavikuga olen tajunud kõrvus kohinat ja kuminat, mida võib tunda-kogeda kuumaks aetud saunalaval, kui temperatuur on juba viimase peal, süda peksleb ja kõrvus asetsevad veresooned pulseerivad tuntavalt südamega ühes rütmis. Vahel meenutab olukord ka auruvedurit, kes on juhtunud seda uunikumi veel oma silmaga nägema ja kuulma. Aga vahel löövad kõrvad ka pilli-vilistab või heliseb peenelt nagu oleks pillikeel katkenud. Seda efekti võib saavutada siis, kui kuulad eriti pingsalt kedagi tundide kaupa, kui tekst on huvitav ja ootad lahendust ning kõne on kohati vaevukuuldav. Ja siis saabub lahendus ja pinge langus. Ja nüüd märkad, kuidas kõrvus piniseb…Mul kipub pinisema ikka siis kui miski asi nõuab erilist tähelepanu ja pingutust ja sellele järgneb lõõgastus - pinge langus.
30. Apr 2009, 23:13
Postitus: #19
Tinnitus ehk kõrvakohin
Seega saan ma liigitada helid kõrvades meeldivateks ja ebameeldivateks. Kuna ka mu aju produtseerib meelsasti tajutavaid heli võnkeid varem kuuldud helidest(orkestri esituses või looduse poolt –linnulaul näiteks)- siis on need olnud valdavalt meeldivad ja minu elu ei sega.
Probleemiks on olnud ikkagi ajutised helid, mis seotud hetke pingutustega olgu siis pikamaajooks, raske palavikuga heitlemine või kuumal saunalaval ennast proovile pannes, aga vahel piniseb ka lihtsalt - põhjust märkamata. Kuidas vabaneda: esiteks olen püüdnud alati teadvustada probleemi. Teiseks on hootised probleemid sageli seotud veresoonte muutustega. Kolmandaks, püsivate probleemide tekkimisel peaks midagi muutma enda elu
režiimis. Olete proovinud näiteks kõrvade vilistamise ajal võtta lonks puhast viina. Ma ei tea, kui suur võtja te olete. Mina olen valdavalt karsklane ja võtnud olen selgelt eksperimendi mõttes. Minul kadus ühe pitsigavilin kõrvust ja arvan, et alkoholi mõjul laienesid veresooned ka kõrva sees ja seetõttu vilin lakkas. Aga võib-olla lõõgastusid hoopis mingid mikrolihased kõrvas…Aga ei maksa nii palju ka juua, et mõistus ka kaob ja vilin jääb-Smile eks kõik probleemid ole ikka individuaalsed.
Teine meetod, kuidas lahti saab on peaga edasi tagasi ja ringikujulisi liigutusi tehes tempos nii palju kui tervis lubab. Aga nagu eelpool juba ütlesin, teadvustada probleemi, seda jälgida ja sellega harjuda.
30. Apr 2009, 23:15
Postitus: #20
Tinnitus ehk kõrvakohin
Veel mõned võtted: Kui on lähenev kurgupõletik, kurk juba valus ning eriti nohu, mis samuti paneb kõrvad lukku või vilistama. Kui kõrvad on eelnevalt vaigust puhtaks tehtud ja ikka kumin, vile või mis iganes häirib, siis olen võtnud õhtul klaas kuuma piima lusikatäie meega. Peale piimajoomist aga võtnud ühe korraliku küüslauguküüne ja seda „mõnuga“ närinud, mälunud – keelepäraga seda mälutud massi sinna kurgupoolele lükates mis rohkem haige või kumma kõrva poolt vilin tuleb. Peale ohtra pisaratevoolu ja südamepekslemise saavutate vahel ka kumina või vile lakkamise selleks korraks.
Kõik on nii nagu loteriiga, kui ei mängi – ei võida kindlasti, kui mängid – vahel näkkab. Aga kui ei näkka, saad ikkagi kogemuse järgi mõtlemiseks…
P.S. Meremühinat naudin ma siiani igal õhtul, kui kuuldeaparaadi kõrvust võtan (ei ole vaja mul osta kalleid suvilaid ranna äärde, pettustega krunte hankida). Samuti ei ole vaja mul osta kalleid pileteid kontsertidele, ma kuulen neid üsna sageli enne uinumist ja puhtamalt, kirkamalt-kui mistahes kontserdisaalis kuulates läbi oma kuuldeaparaadi.
Postita vastus 

Vali alamfoorum: