Postita vastus 

Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Tinnitus ehk kõrvakohin
30. Apr 2009, 23:17
Postitus: #21
Tinnitus ehk kõrvakohin
mu pikk lugu on nüüd lõppenud. Seekord ei tulnud ta küll nii vaimukas ja lööv kui see mis kaduma läks. Aga ma sain väärtusliku kogemuse ja ka tänan nõuande eest..-Smile
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
13. Jun 2009, 01:14
Postitus: #22
Tinnitus ehk kõrvakohin
Mõni arst soovitab, et pange kodus muusika vaikselt mängima, et ei tekiks vaikset momenti, kui ei saa vilina pärast magama jääda Big Grin

Vilin jääb elu lõpuni aju ei ole ravitav.....

Kas tuleb jaht või ei tule ?
Külasta selle kasutaja veebisaiti Leia selle kasutaja kõik postitused
7. Oct 2009, 21:47
Postitus: #23
Tinnitus ehk kõrvakohin
Pisut teaduslikku juttu tinnitusest:

Tinnitus on subjektiivselt kuuldav heli ilma tegeliku heliärrituseta.

Ravivõimalused

Kuna pole teada, miks tinnitus tekib, pole ka efektiivset ravi.
Kõigepealt on vajalik välja selgitada, kas tinnituse põhjustab mingi kõrvahaigus (kõrvavaik või võõrkeha väliskuulmekäigus, põletik, otoskleroos, sisekõrva kasvaja jne) ning rakendada sellele vastavat ravi. Kui ravida põhihaigust, väheneb tavaliselt ka tinnitus.
Kui kohin on väga häiriv on põhiline soovitus vältida vaikust. Pidevalt peaks olema mingi taustaheli, näiteks vaikne muusika või raadio.
Kasutatakse ka kuuldeaparaate, mis annavad pidevat heli maskeerides sellega kõrvakohinat.

http://www.inimene.ee/index.php?disease=...se&did=477
Leia selle kasutaja kõik postitused
7. Dec 2009, 23:54
Postitus: #24
Tinnitus ehk kõrvakohin
Olen ka selle tinnitusega hädas ja vahest kohe päris häirib. Mul on selline ühtlane peenike vilin kogu aeg kõrvus vahest kõvemini, vahest vaiksemini. Ainult tööl müralisemas keskkonnas ei ole või ei pane siis lihtsalt tähele.
Aga nii kui kodus olen siis kohe vilin kõrvus ja ei aita ka see muusika või raadio, kui näiteks midagi kuulan ja panen kõvemaks siis läheb ka kõrva vilin kõvemaks nii, et seda voluumi nuppu võib jäädagi kruttima ja siis kui ükskord selle välja lülitan siis on see vilin ikka päris häirivalt tugev aga siis vaikuses hakkab see vilin ka ikka vaiksemaks jääma. Ja sellepärast olen ise eelitanud olla täielikus vaikuses, sest siis on ka vilin vaiksem.
13. Jan 2010, 22:05
Postitus: #25
Tinnitus ehk kõrvakohin
Tere!

Olen siin alles esimest korda ning otsustasin ka uurida foorumi teemasid, kus jäi mulle silma tinnistused. Ma võin julgelt väita, et mul on seda palju esinenud. Ma mäletan, et üks õhtu, kui hakkasin magama minema, siis järsku tuli mingi imelik "helin" kõrvu ja mind jubedalt häiris. Läksin isegi endast välja ja ei osanud midagi teha. Pole kunagi kuulnud sellist asja, et see "helin" kõrvus on tinnistus. Paar aastat hiljem sattusin kuulmisrehabilitatsioonikeskusesse, kus mul oli muu teema sinna minekuks ning ajaviiteks lappasin ajakirju ning ühtäkisti sattusin ühe loo juurde, kus räägiti tinnistusest. Siis mul jäi vaid üle imestada ja ahhetada.
Kuid tinnitusi mul koguaeg ei esine, vaid harva, kuidas aga tahab. Mida olen selleks teinud, kui tinnistus jälle tüütab? Ei miskit erilist, ei saa ju kõrvu peksta või mõelda, et "kao ära, kao ära", aga olen püüdnud vältida, mõeldes muude asjade peale ning see on tasapisi aidanud. Kohe tinnistus ära ei jookse, kuid lakkab vaikselt. Muidugi häirib see koguaeg mind ja segab muid kõrval tegemisi.
8. May 2010, 14:53
Postitus: #26
Tinnitus ehk kõrvakohin
Olen 41.aastane ja täiesti normaalse kuulmisega. Kuulmine ei ole halvemaks läinud, aga kürvus on pidev vilin. Alguses arvasin, et televiisor tuleb parandusse viia. Vilin meenutab vana kineskooptelekaga seotud häälitsust. Midagi kõrgsageduslikku. Nüüd juba üle poole aasta pidev vilin. Olen käinud kõrvaarsti (Tartus)l. Pealtnäha kõik OK. Konstanteeriti, et "aju muusika", ainult natuke vara (vanuse poolest). Räägiti stressist ja tervisehädadest. Soovitati vitamiine, massaazi (eriti kaela piirkonnas).
Veel pakuti võimalust haiglasse minekuks. Pidid toimuma mingi süst (või süstid). Nagu "restart". Veel ei ole julgenud minna, aga vilin on läinud tugevamaks ja mõte liigub üha rohkem haigla suunas.
Nüüd olen tähele pannud, et silmanägemine ei ole enam see ja ka pea on kuidagi paks. Teiselt poolt. Töötan pidevalt arvutiga ja olen sundasendis. Elukutse on raamatupidaja.
Lähen juuli kuus silmaarstile. Eks näis mis seal räägitakse.
Vahest tulevad kohutavad mõtted pähe, et äkki on hoopis peas midagi korrast ära.
9. May 2010, 15:20
Postitus: #27
Tinnitus ehk kõrvakohin
Tinnituse põhjuseid on väga palju, olen tutvunud materjalidega inglise keeles ja pean mainima, et eesti materjalid on tinnituse koha pealt väga kasinad ja ka arstid kuidagi ei taha rääkida erinevatet tinnituse põhjustest vaid öeldakse, et midagi ei saa teha, lepi sellega.
Tegelikult kaasneb enamasti tinnitusega ka mitmeid teisi sümptomeid nagu eespool mainitud "uimane olek" etc. See kõik viitab mingile kindlale probleemile, mille üheks OSAKS on tinnitus.

Näiteks võib tinnituse põhjus olla lihasteprobleemid kaelas, põletik, nihestus etc. Ja teine suur põhjus on TMJ - http://www.michigan-headache-tmj-doctor....s_tmj.html
9. May 2010, 20:03
Postitus: #28
Tinnitus ehk kõrvakohin
Kes päevast päeva arvutiga töötavad, heaks abiliseks on nt. VisioGen Smile Säästab silmi - pidurdab nägemislangust.
26. Sep 2010, 20:36
Postitus: #29
Tinnitus ehk kõrvakohin
On see tinnitus või mitte või lisaks tinnitusele veel miskit, aga asi selline, et peas kumiseb. Aga ainult siis, kui madalad helid väljaspool, nt ust pannakse kinni, keegi üleval korrusel kõnnib, autode hääl jm taolised. Kodus vaikuses istudes või siis telekat vaadates ei ole midagi häirivat. Jah, kui kõrv kinni panna, siis kohiseb, aga see mind ei häiri. Aga just need helid, mida võimendatakse ja siis tekib üle keha värin, umbes nagu maavärina puhul. Ja see on väga häiriv, võiks öelda, et lausa valus. Ja lisaks kuulen ma põhimõtteliselt ainult ühe kõrvaga ja nüüd selles kõrvas see jama. Ja ma ei oska midagi peale hakata, arstide sõnul pole midagi viga, nemad ei leia...
16. Nov 2010, 12:08
Postitus: #30
Tinnitus ehk kõrvakohin
TINNITUSALANE TEABEÜRITUS

25. novembril, Tallinnas
Toompuiestee 10 (Eesti Puuetega Inimeste maja)

Ürituse algus kell 14

· Meedikute andmetel kannatab ca 5% elanikkonnast häirivate kõrvakohinate, kõrvavilede või muude heliaistingute all. Nende hulgas on ka palju kuulmiskahjustustega inimesi. Selline olukord mõjutab oluliselt inimese igapäevaelu kvaliteeti ja võib tekitada raskete tagajärgedega tervisehäireid.

· Teabeüritusel tutvustatakse tinnituse olemust, selle tekkepõhjuseid, ravivõimalusi, jagatakse nõuandeid ja soovitusi tinnitusvaegusega toimetulemiseks

Teabeürituse põhiteemasid käsitleb dr. Oliver Vaide

· Tinnitusvaegurid räägivad ka ise oma probleemidest

· Tinnitusvaegurite organisatsioonilisest tegevusest Soomes ja Rootsis ning selle vajadusest Eestis Uno Taimla

· Võimalik saada infovoldikuid ja muud infomaterjali

TEABEÜRITUSE viivad läbi Eesti Vaegkuuljate Liit, Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühing ja Kõrva-nina-kurguhaiguste kliinik SA

Registreerimine ja tervituskohv alates kell 13.30

Soovitav osavõtust etteteatamine. Toompuiestee 10 saab sõita: Autobuss nr 40

või trollibuss nr 1 peatus “Hotell Tallinn”

INFO tel. 66163 94 (vaegkuuljate kontor), mob 5341 0113 (Andrus Helenurm), mob 53305884 (Uno Taimla)
e-post vaegkuuljad@hot.ee
18. Dec 2010, 13:33
Postitus: #31
Tinnitus ehk kõrvakohin
Tinnituse korral tehakse kohe audiomeetria ning diagnoositakse kuulmislangust. Kuid loogiline, et teatud helid summutab aju enda muusika. See on sama kui audiomeetria ajal kuulata kõrvaklappidest muusikat ja samal ajal kontrollida kuulmist... Pole ime, et ametlik kõige sagedasem tinnituse põhjus on kuulmislangus.

Mõnda aega olen analüüsinud tinnituse põhjusi ja need on:
1. Kaela- ja ülavöötme lihaste pinge.
2. Kõrvahaigused (trummikile perforatsioon, kuulmise neurosensorite (karvakeste) kahjustus, infektsioonilised kõrvanärvi kahjustused, sisekõrva kasvajad jne). Tavaliselt on kõrvahaiguste korral ühtlane helitoon ja tugevus.
3. Südame-veresoonkonna haigused (hüper- või hüpotoonia, veresoonte lupjumine jne).
4. Psüühilised haigused (neuroos, skisofreenia jne).
5. Muud (teatud ravimite ja toiduainete tarvitamine jne)

Tinnituse ravi on vastav põhjustele. Peab arvestama sellega, et aju ja närvisüsteemi kahjustuste ravi on aega nõudev. Tähtis hoiduda psüühilisest ülekoormusest, tagada piisav uneaeg. Närvisüsteemile mõjuvad hästi raviteed (meliss, piparmünt, metsmaasika lehed, naistepuna jne).

Arvan, et kõige sagedasem tinnituse põhjus on ülavöötme lihaskonna ülepinge. Meie ühiskonas on liiga palju istumist. Samuti reflektoorselt põhjustab lihaspinget psüühiline stress.
Lihaspingete korral on soovitav KVALITEETNE (rõhutan) massaaz kaela- ja ülavöötme lihastele. soojendavad geelid ja kreemid. Ravivõimlemine. Jalutamine ja kerged sportlikud tegevused värkes õhus. Piirata või võimaluse korral hoiduda sund- asendist ja liigutustest mis koormavad ülavöötme lihaseid (sealhulgas arvuti taga istumine). Suuremate lihaspingete korral aitab hästi 2% lidokaiini blokaad kahjustatud lihase piirkonda.

Teiste põhjuste korral pöörduda vastava erialaarsti poole.
5. Jan 2016, 13:47
Postitus: #32
RE: Tinnitus ehk kõrvakohin
Mind vaevab tinnitus alates 2009. aastast, algas see mäletamist mööda peale saunaskäiku, või vähemasti märkasin ma seda siis. Olin siis 27. aastane. Heli on selline kõrge, vilin ja ei ole pidevalt, õhtul voodis kuulen enamasti, kui sellele keskendun. Siis oli audiogramm korras, kuid sel sügisel tehtud audiogrammis on väike kuulmislangus. Nüüd on vilin kordamööda kõrvades, ka vasakus, algul oli ainult paremas. Parem kõrv on hakanud reageerima valjemale helile plõksatustega. Siiani on arstid öelnud, et midagi pole teha, kuid käisin täna Viktor Solovjovi juures, kes ütles, et tema arvates on tegemist otoskleroosiga, mida saab operatsiooniga korrigeerida. Väike kuulmislangus on oluline näitaja ja annab infot - otoskleroosil on iseloomulik muster kuulmislanguses. Vajalik kuulmiskontroll kord aastas, siis saab diagnoosi kinnitada. Soovitan ka teistel tinnituse all kannatajatel ikka uurida lasta ja küsida teisest arvamust.

Kas kellelgi on vele kõrvad valjemale helile hakkanud regeerima põluksumise/naksumisega?
25. Oct 2016, 22:56
Postitus: #33
RE: Tinnitus ehk kõrvakohin
Tere,

Mina olen nüüd juba 6 aastat proovinud harjuda oma kohinate ja vilinatega. Kõik algas sellest, et oma 30ndaks sünnipäevaks sain diagnoosi otoskleroos. Lõigatud aastase vahega mõlemad kõrvad. Kahjuks kohisemine ja vilisemine muutub järjest tugevamaks. Vaikuses ei meeldi olla, üritan hoida enda ümber taustaheli. Kui on pingelised ajad, siis ei kuule või ei pane tähele üldse seda tinnitust ehk siis olen hõivatud töö probleemide lahendamisega. Väsimus võimendab väga aga õnneks magamist ei sega ja voodis ei vaja taustaheli Big Grin. Loomulikult oleks tore kui saaks "terveks" aga seda ei juhtu ja kogu aeg ei saa olla stressi olukorras, et mitte kuulda kohinaid.....
Postita vastus 

Vali alamfoorum: