Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
1-2.08.2015 jalgrattamatk Karula rahvusparki
21. Jul 2015, 10:47
Postitus: #1
1-2.08.2015 jalgrattamatk Karula rahvusparki
Kõku Klubi jalgrattamatk “Avasta Eestimaad"

Kodumaal seiklus leiab aset 01.-02. august 2015.

Suvi on ammu alanud ja küllap nii mõnigi on kodutänavatel või külateedel pisut või rohkem jalgrattaga sõitnud. Nüüd on võimalus grupeeruda ning ühiselt minna jalgratastega kuhugi sõitma. Seekord on sihtpunktiks Karula rahvuspark. Oodatud on osalema kõik toredad reisisellid, kes soovivad sportlikumalt matkates tutvuda kodumaa vaatamisväärsustega.

I päeva (laupäev) teekond algab rongiga Tallinnast startides (kell 08:12) Tartusse ümberistumiseta. Tartust väljub (kell 10:22) sama rong, millega sõidame Sangaste peatusse (jõuame sinna 11:22). Seejärel võtame suuna Karula rahvusparki, kus asub külastuskeskus (http://www.keskkonnaamet.ee/karula/uldinfo/). Ööbime Ähijärve ligidal.
NB! Karula rahvuspargis toidupoodi ei ole, seega tuleb moonakott aegsalt täis varuda Sangastes või Lüllemäel. Avapäeval koguneb kilomeetreid ca 75, [millest pool kulub Karula rahvusparki jõudmiseks ja teine osa koosneb sealsest õppe-/matkarajast (http://www.keskkonnaamet.ee/karula/kulas...erajad/)].

II päeval (pühapäev) äratus 9.30. Pakime asjad kokku, sööme kõhud täis ning läheme liikvele hiljemalt 10.30. Sel päeval kindlat sihti ei ole, arutame ühiselt läbi ja siis vaatame, kuhu suunduda. Üks võimalikke suundi oleks Mõniste poole, seal asub vabaõhumuuseumi (http://www.monistemuuseum.ee/) ning samas soovi korral täiendada moonavarusid. Kes peab pühapäeval tagasi koju jõudma, siis teekond tuleb nii sättida, et jõuaksime tagasi Sangastesse, kus viimane rong väljub kell 17:02 või Valgasse (rong stardib 16:52), sõltuvalt sellest, kuhu poole me suundume.

Soovi korral on võimalik matka ühe päeva võrra pikendada neil, kel pole väga rutt pühapäeval tagasijõudmisega.

Marsruudi kõrvalekalle on +/- 10 km.

Stardiajad rongiga ning sõidumaksumus on sellised teel sihtkohta ja tagasi (täishinnad):

TALLINN-SANGASTE 08:112-11:22 [14.60 EUR]
TARTU-SANGASTE 10:22-11:22 [3.70 EUR]
................................................................................​.............................
SANGASTE -TARTU 17:02-18:03 [3.70 EUR]
SANGASTE -TALLINN 17:02-20:09 [14.60 EUR]
VALGA -TALLINN 16:52-20:09 [15.30 EUR]
................................................................................​...........................................

KULU(D):

Transport rongiga Tallinnast Sangastesse, tagasi tulles Sangastest rongivahetuseta Tallinnasse ümardatult 30 EUR. Kes alustavad sõitu Tartust, siis raha vaja ümardades 8 EUR.
Majutuse võtame ise kaasa ehk siis eesmärk on looduses telkida – Ähijärve ligidal.
Toitlustus iga kaasasõitja võtab südameasjaks hoolitseda oma kõhu/moonakotikese eest.
Raha, soovitavalt võiks olla euro rahatähti tengelpungas ca 70 ühiku jagu, see tagaks jooksvad kulud kõhule/moonakotile, sõidule, ööbimisele (halva ilma korral vaatame kuhugi katuse alla mugava voodikoha) ning vajadusel sissepääsuks muuseumidesse vms.

MUU:

Saateautot sellel retkel EI OLE (kui paremat plaani ei teki)! Seepärast tuleb asju võtta kaasa nii palju kui vaja, nii vähe kui võimalik! Olge praktilised matka-asjade komplekteerimisel!
Jalgratta tarvikud - kindlasti hankige tagavaraks jalgrattale õhukumm, veel parem, kui seda oleks kaks tükki. Kindlustage heeblitega, millega saab mantlit veljalt maha võtta (kui kumm peaks purunema) ja võtmeid rataste eemaldamiseks, kui pole kiirlukustusega. Jalgrattapump või balloon oleks samuti vajalikud vahendid. Jalgrattalukk on äärmiselt oluline!!!
Jalgratturi ABC - jalgratas peab olema sõidukorras; vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane helkur; pimedal ajal või halva nähtavuse korral pea põlema ees valge ja taga punane tuli; teel olles kindlasti kasutada erksat värvi riietust või helkurvesti; sõites kasuta kiivrit! Avalikel teedel järgime liikluseeskirju.
Raja profiil – suurem osa teekonnast saab olema läbitav kruusateedel, samas võib ette tulla metsavahelisi lõike. Seetõttu võib eelistada rattale metsakummi ehk siis kõige krobelisema mustriga mantlit.
Fotoaparaat - kindlasti kaasa, et jäädvustada vahvaid seiku, mida hiljem meenutada

LINGID:

http://www.rattaretked.ee/nouanded.html - neile, kes võtavad osa esmakordselt jalgrattamatkast. Kogu jutt ei ole oluline, kuid leiab kilde, mida võib kõrva taha panna
http://www.elron.ee kodumaa rong

REGISTREERIMINE ON ALANUD!
Registreerimine lõpeb 30 juuli 2015.
Soovid osaleda, palun saada vastav märgukiri minu e-postkasti!

Matka eestvedaja: Janek Kivilo
E-post – janek.kivilo@gmail.com

NB! Ettenägematu asjaolude tõttu jätab organiseerija õiguse marsruuti muuta. Jalgrattaga matkasell võtab osa omal riisikol! Kui on küsimusi, ettepanekuid, märkusi vms, võtke julgelt ühendust. Matk toimub piisava huviliste korral!
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum: