Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Kõku jalgrattamatk 21-24.08.2014 Eestimaal
8. Aug 2014, 23:50
Postitus: #1
Kõku jalgrattamatk 21-24.08.2014 Eestimaal
Kõku Klubi jalgrattamatk “Avasta Eestimaad"

Kodumaal seiklus leiab aset 21-24 august 2014.Kutsun vahvaid aktiivseid jalgratta sõpru avastama kodumaal põnevaid paiku ja loodsulikke võlusid. Sihikule võtame RMK matkarajad Põlvamaal ja Võrumaal. Plaan A rada hõlmab kahe maakonna vahel matkamist, plaan B piirdub ainult Põlvamaal seiklemisega (valik sõltub rahva soovist). Seekord paneme rõhku looduses liikumisele, matkama läheme täisvarustuses ehk telk, magamiskott jne, tuleb endal kaasas kanda.

PLAAN A

I päeva (neljapäev) teekond algab rongiga startides (kell 08:16) Tallinnast Tartusse. Tartust väljub (kell 10:18) sama rong, millega sõidame Sangaste peatusse. Seejärel võtame suuna Karula rahvusparki (http://www.keskkonnaamet.ee/karula/uldinfo ). Ööbime Ähijärve ligidal. NB! Karula rahvuspargis toidupoodi ei ole, seega tuleb moonakott aegsalt täis varuda või siis Sangastes poes. Avapäeval koguneb kilomeetreid ca 75, [millest pool kulub Karula rahvusparki jõudmiseks ja teine osa koosneb sealsest õppe-/matkarajast (http://www.keskkonnaamet.ee/karula/kulastajale/opperajad/ )].

II päeval (reede) äratus 9:00. Pakime asjad kokku, sööme kõhud täis ning läheme liikvele hiljemalt 10:00. Esimese peatuse teeme Mõnistes, kus saame külastada vabaõhumuuseumi (http://www.monistemuuseum.ee/ ) ning täiendada moonavarusid. Liikudes edasi, jõuame Läti piiri ligidale, möödume Paganamaa maastikukaitsealast, läbi sõidame Krabist kuni Rõugeni välja, kuhu jääme ööbima. Seal paneme telgid püsti Ööbikuoru puhkekeskuses (http://www.visit.ee )Ööbikuoru 5. Õhtuks tuleb 55 km küll täis.

III päeval (laupäev) äratus 9:00. Pakime asjad kokku, hoolitseme kõhu eest ning stardipaugu anname hiljemalt 10.00. Kui eelmisel päeval ei jõudnud külastada ürgoru matkarada (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/kaitsealad/haanja-looduspark/1218 ), siis võtame selle plaani. Olles tutvunud Rõuge tõmbenumbritega, võtame suuna Haanjasse. Sealt edasi siirdume Vällämäe matkarajale (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/kaitsealad/haanja-looduspark/5236 ). Nüüd kurss Uue-Saaluse poole Kavadi järve matkarajale (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/kaitsealad/haanja-looduspark/1222 ), kus teeme ka supluse. Peale ergutavat suplust jätkub teekond Trolla poole ja sealt ära keerates võtame sihiks jõuda Kirikumäe matkarajale (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/haanja-karula-puhkeala/1220 ). Taas võimalus puhkamiseks ning värskendavaks suverõõmuks järves sulistada. Seiklus jätkub sihiga Vastseliina linnusesse (http://www.vastseliina.ee/linnus/index.php?lang=et ), seal on võimalik kõhtu täita sooja supi või pannkoogiga. Kui meil aega ja jõudu veel jagub, siis teeme peatuse Piusa ürgoru matkarajal (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/haanja-karula-puhkeala/1215 ), kui ei, siis võtame kursi Väiko-Härmä peale, kuhu jääme ööseks (http://www.puhkemaja.ee/ ) Läbitud maa pikkuseks kujuneb kuskil 60 km.

IV päev (pühapäev) äratus 10:00. Selle päeva matkaplaan sõltub sellest, mida eelmisel päeval kokku leppisime. Kas võtame suuna koju või pikendame matka päeva võrra. Kindlasti mahub siis päevaplaani Piusa koopad (http://www.piusa.ee/ ) . Kes peavad pühapäeval lahkuma, siis Piusa peatusest väljub rong Tartusse kell 14:57.


PLAAN B

I päeva (neljapäev) teekond algab rongiga startides (kell 08:16) Tallinnast Tartusse. Tartust väljub (kell 10:26) teine rong, millega sõidame Orava peatusse. Seejärel võtame suuna Värska poole. Kohale jõudes külastame esmalt turismipunkti. Õige matk saab alguse Laskevälja matkarajal (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/rapina-varska-puhkeala/laskevalja-rattarada-43-km ).
NB! Kaasa tuleb võtta isikut tõendav dokument, kuna rada kulgeb piiritsoonis. Avapäeval koguneb kilomeetreid ca 60. Ööbime telkides samas piirkonnas või soovi/võimaluse korral rentida metsamaja (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/rapina-varska-puhkeala/1375 ).

II päeval (reede) äratus kell 9:00. Pakime asjad kokku, sööme kõhud täis ning võtame kursi hiljemalt kell 10:00 Ilumetsa meteoriidikraatreid vaatama (http://www.puhkaeestis.ee/et/ilumetsa-meteoriidikraatrid ). Edasi põikame läbi Ilumetsa teabepunktist, seejärel suuname kursi Rebasemäe onni juure Rebasmäe allikat leidma (http://www.puhkaeestis.ee/et/rebasmae-allikas ) Nohipalo Valgjärve ääres teeme pausi (http://www.puhkaeestis.ee/et/nohipalo-valgejarv-1 ), kus keha kinnitada ja ujuda. Peale värksendavat pausi suundume Meenikunno matkarajale (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/rapina-varska-puhkeala/1379 ). Jätkame sõitu Madala poole kuni jõuame lõiku, mis viib meid Oravasse. Seal teeme pausi. Seejärel võtame kursi Kõverajärve poole (http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/rapina-varska-puhkeala/1378 ), kuhu jääme ööseks. Soovi korral on ka selles kohas võimalik rentida metsamaja, kuid eeldusel, et osalejaid peaks olema vähemalt 6 või kui on saada. Päeva kohta tuleb kilomeetreid umbes 60.

III päeval (laupäev) äratus kell 9:00. Pakime asjad kokku, hoolitseme kõhu eest ning valmistume startima hiljemalt kell 10:00. Sõidame natuke kattuvat rada läbi Orava, sihiks on meil Piusa koopad (http://www.piusa.ee/ ). Seejärel kurseerime mööda Piusa jõe äärt, sihtkohaks järgmisena saab olema http://loodusegakoos.ee/kuhuminna/puhkealad/rapina-varska-puhkeala/1377 . Edasi jätkates suundume Vastseliina ordulinnuse poole(http://www.vastseliina.ee/linnus/index.php?lang=et ). Koha peal saab süüa suppi ja pannkooki (kohvikus). Meie teekond lõpeb Väiko-Härmäs, kus paikneb Piusa Ürgoru puhkekompleks (http://www.puhkemaja.ee/ ). Kilomeetreid peaks kogunema 50.

IV päev (pühapäev) äratus kell 10:00. Nagu ikka, asjad kokku ja kõhud täis nosida. Kuna meil sellel päeval aega enam palju pole, siis vaatame, mida saab veel näha. Neile, kes peavad kodutee ette võtma sel päeval, väljub rongi Piusa peatusest kell 14:57.

Marsruudi kõrvalekalle on +/- 10 km.

Stardiajad rongiga ning sõidumaksumus on sellised teel sihtkohta ja tagasi (täishinnad):

TALLINN-TARTU 08:16-10:16 [9.90 EUR]
TARTU-SANGASTE 10:18-11:22 [3.40 EUR]
TARTU-ORAVA 10:26-11:40 [3.80 EUR ]
................................................................................​.............................
PIUSA-TARTU 14:57-16:38 [ 3.30 EUR] (ümberistumine teise rongi!)
TARTU-TALLINN 16:48-19:20 [9.90 EUR]
TARTU-TALLINN 18:00-19:57 [9.90 EUR]
................................................................................​...........................................

KULU(D):

Transport rongiga Tallinnast Sangastesse või Tartust jätkates Orava peatuseni, tagasi tulles Sangastest või Piusast Tartusse, rongivahetusega Tallinnasse ümardatult 27 EUR, kes alustavad sõitu Tartust, siis raha vaja ümardades 8 EUR.
Majutuse poolest paneme suurt rõhku looduses telkimisele. Piusas maksab telgikoht 5 EUR, Ööbikuorus 3 EUR.
Toitlustus iga kaasasõitja võtab südameasjaks hoolitseda oma kõhu/moonakotikese eest. Majutuskohtades püüan korraldada äratusi koos hommikusöögiga. Retke vältel vaatame jooksvalt, millal teeme lõunapause ja kus võtame jõuduandvat õhtusööki jätkamiseks. Piusas hommikusöök 5 EUR, Vastseliina linnuses supp 3 EUR, sama raha eest saab pannkooki.
Raha sõidu ja muude sissepääsude kuludeks on arvestatud täishinnas. Kui kellelgi õnnestub sõita soodsamalt või sama näiteks sissepääsu puhul, siis on see boonus. Soovitavalt võiks olla euro rahatähti tengelpungas ca 80 ühiku jagu, see tagaks jooksvad kulud kõhule/moonakotile, sõidule, ööbimisele ning vajadusel sissepääsuks muuseumidesse vms.

MUU:

Saateautot sellel retkel EI OLE (kui paremat plaani ei teki)! Seepärast tuleb asju võtta kaasa nii palju kui vaja, nii vähe kui võimalik! Olge praktilised matka-asjade komplekteerimisel!
Jalgratta tarvikud - kindlasti hankige tagavaraks jalgrattale õhukumm, veel parem, kui seda oleks kaks tükki. Kindlustage heeblitega, millega saab mantlit veljalt maha võtta (kui kumm peaks purunema) ja võtmeid rataste eemaldamiseks, kui pole kiirlukustusega. Jalgrattapump või balloon oleks samuti vajalikud vahendid. Jalgrattalukk on äärmiselt oluline!!!
Jalgratturi ABC - jalgratas peab olema sõidukorras; vähemalt ühe ratta mõlemal küljel kollane helkur; pimedal ajal või halva nähtavuse korral peab põlema ees valge ja taga punane tuli; teel olles kindlasti kasutada erksat värvi riietust või helkurvesti; sõites kasuta kiivrit! Avalikel teedel järgime liikluseeskirju.
Raja profiil – suurem osa teekonnast saab olema läbitav kruusateedel, samas võib ette tulla metsavahelisi lõike. Seetõttu võib eelistada rattale metsakummi ehk siis kõige krobelisema mustriga mantlit.
Fotoaparaat - kindlasti kaasa, et jäädvustada vahvaid seiku, mida hiljem meenutada

LINGID:

http://www.rattaretked.ee/nouanded.html - neile, kes võtavad osa esmakordselt jalgrattamatkast. Kogu jutt ei ole oluline, kuid leiab kilde, mida võib kõrva taha panna
http://www.elron.ee kodumaa rong

REGISTREERIMINE ON ALANUD!
Registreerimine lõpeb 17 august 2014.
Kui soovid osaleda, palun saata vastav märgukiri minu e-postkasti!

Matka eestvedaja: Janek Kivilo
E-post – janek.kivilo@gmail.com

NB! Ettenägematu asjaolude tõttu jätab organiseerija õiguse marsruuti muuta. Jalgrattaga matkasell võtab osa omal riisikol! Kui on küsimusi, ettepanekuid, märkusi vms, võtke julgelt ühendust!
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum: