Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Liikmekaart ja sümboolika
5. Mar 2013, 09:33
Postitus: #1
Liikmekaart ja sümboolika
Valime Kõkule liikmekaarti ja sellega seoses ka arutame olemasoleva sümboolika üle. Kas jätta praegune punase-valge kombinatsioon või värskendame?


Lisatud manus(ed)
.pdf  Tulemuste_kokkuvote.pdf (Suurus: 219.78 KB / Allalaadimisi: 2)
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
5. Mar 2013, 12:30
Postitus: #2
RE: Liikmekaart ja sümboolika
Küsimus on selles - mis on KÕKU sümboolika mõte? Mis on üldse sümboolika mõte?
Kui "rahvas" suudab sellele vastata, selle üle arutleda, siis palun väga, rahva arvamus on väga ilus-tore. Kahjuks reaalsuses sümboolika loomisel ja valimisel ei aita rahva arvamus grammivõrragi kaasa.

Sümboolika mõte on identiteedi loomine, ühtsuse tekitamine. Antud juhul siis KÕKU sümboolika peaks meid ühendama, koondama ja tekitama ühtsustunnet. Sümboolika annab teistele sõnumi - meie oleme ühtsed!
Sümboolika loomisel on väga tähtis, et see oleks piisavalt neutraalne ehk sümboolne. Ja teine tähtis asi on järjepidevus, süsteemsus, läbimõeldus.
Kui sümboolikat hakata muutma, siis see peab toetama ja kandma endas ka vana sümboolika tunnuseid. Muuta tuleks siis kõike - uued särgikujundused, fliisid, mütsid jne.

Küsimus ei ole selles, mis kellelegi meeldib. Selge see, et Marile meeldib punane, Jürile meeldib sinine ja kui hakata hääletama, siis lähtutakse oma isiklikest maitsetest ja meeldimistest ehk lähtutakse valiku tegemisel valedest asjadest. See ei aita kuidagi kaasa sümboolika sõnumi edasi andmisele ja selle tekkimisele.

Kuna tulemustest oli näha, et enim hääli sai esimene valik, mis on lihtsalt statistilises mõttes juba ilmselge tüüpkäitumine ning teine koht läks Eestit kujutavale kaardile, siis see ütleb üht koma teist hääletuse tõsiseltvõetavuse kohta. Õnneks on seal näha, et 3-4 koha said praegust sümboolikat toetavad kujundused. Seega lootus pole päris kadunud.

Palun väga - diskuteerige nüüd!
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
6. Mar 2013, 15:06
Postitus: #3
RE: Liikmekaart ja sümboolika
Tähtis on sõnum mida sealt välja lugeda, aga küsimus oli siiski milline meeldib. Mina vastasin et kaardiga aga ausaltöeldes polegi eriti oluline mis kuskil kaardil on tähtis on see, et oleme ise rahul ja õpime kaarti ennast kasutama.

Mida sa ütlesid? Korda palun ...
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Vali alamfoorum: