Postita vastus 
 
Teema reiting:
  • 0Hääli - 0 keskmine
  • 1
  • 2
  • 3
  • 4
  • 5
Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?"
23. Apr 2008, 13:32
Postitus: #1
Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?"
Tere foorumirahvas!

Mõtlesin sõna võtta ühe ürituse suhtes, mille kohta Viljar on juba informatsiooni jaganud ja loodan, et olete vähemal või rohkemal määral sellest teadlikud. Tegemist on vabaõhuüritusega, mis saab toimuma tuleval kuul ajavahemikus 9.-11. mai 2008.

Kuna talv on olnud lumevaene ja ei ole saanud piisavalt nautida talviseid sportlikke mõnusid, siis võiks seda teha nüüd, mil väljas päeviti piisavalt soojakraade. Kutsun kõiki kõkulasi üles osalema selle aasta esimesel ühisettevõtmisel välitingimustes ehk siis osalema jalgrattamatkal.

Tegemist on mõnusa sportliku alaga, kus igaüks saab sõita sobivas tempos ja samaaegselt nautida kodumaa kaunist loodust ja mõnusat seltskonda. Kes varem pole sellest sarjast osa võtnud, võiks seda sel aastal teha. Sama kehtib siinkirjutaja kohta. See oleks kogemus omaette, mis aitaks turgutada keha ja ka vaimu.

Kuna ma pooldan liikuvat eluviisi, seepärast selline sõnavõtt ongi tingitud minu poolt ja loodan, et mõned lugejad haakuvad minu plaaniga ning nõus minema rünnakule „Kuidas elad, Lämmijärv?”

Laialdast infot leiate jalgrattamatka kohta järgnevalt aadressilt :

http://www.rattaretked.ee/2008_retk.html

Olgu siis öeldud, et osalemine on tasuline. Sooduspilet maksab 410 krooni, täiskasvanutele 590 krooni. Need summad kehtivad eelregistreerimisel kuni 4. maini. Eelregistreerimine on alanud Tallinnas 14. aprillist aadressil Laulupeo 2, IV korrusel tööpäeviti 11-18.00. Tartus algas eelregistreerimine 21. aprillil Tiigi 8-24. Kellaaeg sama mis Tallinnas.

Kes varem ei jõua endale soodsamat piletit soetada, siis niiöelda „viimasel hetkel ärkajale” on osalustasu vastavalt 550 ja 750 krooni. Seega soovitaksin õigel ajal endale pilet soetada.

Oluline on kaasa võtta Räpinasse soodustust tõendav dokument, sest vastasel juhul tuleb maksta lisatasu.

Räpinasse on võimalik minna ühistranstpordiga – bussid väljuvad nii Tartust kui ka Tallinnast. Pileti hinnad vastavalt 290 ja 490 krooni ning see hõlmab edasi-tagasi sõitu.

Kes lähevad esmakordselt taolisele üritusele, siis neil soovitaksin läbi lugeda nõuannete lingi:

http://www.rattaretked.ee/reeglid.html

Saate hea ülevaate sellest, mida kaasa võtta, kuidas käituda ning mismoodi ennast retkeks ette valmistada.

Külliki käis välja idee, et rattaretkel võiks olla midagi ühist, mis kõkulasi seoks, näiteks T-särk või nokamüts. Kui oleme mingit moodi sarnased, siis seda suurem on ühtekuuluvustunne. Seega võiks seda mõttevälgatust koos arutada.

Tegelikult oli see teema ka varem kõneaineks sellisel ettevõtmisel. Püüaks siis seekord jõuda teostuseni nende puhul, kes otsustavad minna jalgrattaga sõitma, ja samas pooldavad seda mõtet. Siinkohas ootaksin vastukaja teemal, mis värvi võiks olla selle aasta T-särk või nokamüts? Ajaliselt lähtudes, üritaks aprillikuu jooksul selle teema paika panna ehk kes mida sooviks ning milline oleks valik.

Kui näiteks otsustatakse teha T-särk, siis saab seda teha kahel viisil: esiteks koostada nimekiri, ja lasta teha vastavalt soovijate suurusele kindlas firmas T-särgile logo(d); või teine variant – igaüks teeb soovi korral endale ise.

Kuna põhiliseks liiklusvahendiks saab olema jalgratas, siis võtan sel teemal ka pisut sõna. Kui jalgratas ei ole tehniliselt sõidukorras, siis tasuks selles suhtes midagi ette võtta. Kes oskab nipet-näpet, võib ise nokitseda ja jalgratta sõidukõlblikuks muuta. Neile, kes eelistavad lihtsust ja mugavust, soovitaksin soojalt pöörduda vastava ala spetsialisti poole.

Tekkivate küsimuste või mõtete puhul saate minuga vajaduse korral kontakti võtta e-posti teel, aadressi leiate kirja lõpus minu nime all.

Kes tahavad sel aastal minna/osaleda jalgratttamatkal, need palun andke mulle teada oma kodanikunimi ja elukoht või siis pange kirja foorumisse.

Lõpetuseks ütleksin ühe ilusa hüüdlause: „Terves kehas terve vaim!“

Kohtumiseni Räpinas!

Janek Kivilo
janek.kivilo@gmail.com
Leia selle kasutaja kõik postitused
Tsiteeri seda postitust oma vastuses
Postita vastus 


Sõnumeid selles teemas
Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - countryman - 23. Apr 2008 13:32

Vali alamfoorum: