EVL foorum
Tutvustus - Printerisõbralik versioon

+- EVL foorum (http://www.vaegkuuljad.ee/foorum)
+-- Foorum: Üldfoorum (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Foorum: Tinnitus ehk kõrvakohin, kõrvavilin (/forumdisplay.php?fid=15)
+--- Teema: Tutvustus (/showthread.php?tid=75)

Tutvustus - Imbi - 23. Mar 2011 13:57

Tere kaaskannatajad, sest eks meid kõiki häiri tinnitus, keda rohkem, keda vähem. Minu nimi on Imbi.Põhjus, miks siin olen,on ikka see vastik tinnitus, millega peaks küll vist sõbraks saama, sest tinnitus ja mina oleme lahutamatud ja mitte keegi ei suuda meid kunagi lahutada. Eks algul püüame tast vabaneda, aga selgub, et ega eriti ei aita.Õnnelikud on need, keda see häirib ainult aeg ajalt. Esialgu vist aitab.Soovin kõigile head tuju. ImbiBig Grin

RE: Tutvustus - Allar - 23. Mar 2011 19:41

Tere, tere! Mis teil tinnituse põhjus on? Kas vererõhk? Olete arstilt uurinud?
Üldiselt tinnitusele leiab leevendust küll, aga see on inviduaalne kuna tinnitus ei ole haigus vaid sümptom ning põhjus võib olla inimestel väga erinev.

RE: Tutvustus - Imbi - 23. Mar 2011 20:09

Tere!
Minul on tinnituse põhjus kuulmislangus, 2 augustil 2010 oli mul kõrva operatsioon, algul oli akustikus neurinoomi kahtlus, siis kolesteatoomi ja osutus krooniliseks keskkõrvapõletikuks. Operatsiooni käigus eemaldati liited, aga paremini ma kuulma parema kõrvaga ei hakanud. Nüüd on mul kuuldeaparaat ja kasutan ka maskerit.Vererõhk kipub ka normist kõrgem olema. Tinnitus ei olevat tõesti haigus, aga see kõlab natuke küüniliselt.Muuseas Saksamaal on ka tinnituse kliinikud, kuigi need kes seal olnud, räägivad, et mingiks ajaks on parem, pärast läheb kõik endiselt. Palju oleneb üldisest seisundist, meeleolust.Kui ma loen midagi mind huvitavat, ei märka ma seda üldse.Aga seda olete kõik ise kogenud. Minul on tinnitus natuke üle aasta.Tervitades Imbi

RE: Tutvustus - Allar - 24. Mar 2011 00:39

Minul on ka üle aasta ning ametlik diagnoos on kuulmislangusest tingitud (kuigi langust pigem pole, on hoopis kõrgemate helide paranemine), kahtlustan hoopis muid põhjuseid, aga see selleks.
Tinnituse tugevus varieerub vähemalt mul väga tugevalt, vahest on kuuldamatu, vahest tõsiselt tugev... müstiline värk.

RE: Tutvustus - Imbi - 24. Mar 2011 13:30

Tere!
Minul on tinnituse toon enam vähem sama kogu aeg, kõrgetooniline vile ja selle taustal kahin või on algul kahin ja selle taustal vile, aga tempo on väga kiire. Päeval ma saan päris hästi hakkama, tänaval ei märka üldse, kodus, tööl olles kui muusika mängib ei märka samuti. Aga kui püüan magama jääda, siis hakkab toimuma midagi imelikku, ma veel päris ei maga ja pole ka nagu päris ärkvel ja siis käib läbi pea metalne heli,umbes nagu mingi metalne lint puruneks, muidugi võpatan, karjatan mõnikord, süda peksleb, magama ei saa jääda ja nii see võib korduda 5-6 korda.Olin just üleeile neuroloogi vastuvõtul, ei avastatud midagi, mis võiks seda põhjustada, soovitas Dr. Solovjovi. Ma olen muidu juba üle aasta käinud Paldiski mnt 68a kliinikus, viimasel ajal küll kuulmisnõustaja juures, aparaadi reguleerimine, masker, patareisid ka vaja osta. Nüüd ei oskagi enam midagi ette võtta.Ehk oskate midagi soovitada?Huh

RE: Tutvustus - Allar - 24. Mar 2011 17:59

Inglise keeles on küll palju materjale tinnituse kohta internetis, aga aidata saab enamasti ikkagi arst.
Kui teil on tinnitus seotud tugevalt närvide ja keskkõrvaga, siis äkki oskab kõrvaarst või ka perearst anda mõnda rahustavat tabletti?

RE: Tutvustus - Imbi - 24. Mar 2011 18:43

Tere!
Muuseas saksa keeles on ka väga palju tinnituse kohta, aga ega sealgi ei suudeta inimesi aidata.Suhtlen saksa foorumisTT kohvikus kaaskannatajatega.Aga probleemid on samad ja enamus, kellel on tt juba pikemat aega olnud, on loobunud abi otsimast sest arstid soovitavad üldiselt sellega harjuda jne.Ma käin veel praegu kaaniravis,ma ei tea, kas ma tohin sellest kirjutada, sest reklaamida ju midagi ei tohi, aga minu puhul küll sellest abi ei ole olnud, tinnitus sama, mõnikord peale teraapiat isegi rohkem ja ka vererõhk pole muutunud.Aga eks peab sellega leppima mis on, kuigi ei tahaks.Kui selg valutab, suhtun sellesse normaalselt,ma saan aru, miks see nii on, aga siin ma ei saa aru.Ju siis on midagi kõrvaga ikka,küll ainult väike kõrv, aga üsna keeruline seal kõik.ImbiUndecided

RE: Tutvustus - Allar - 24. Mar 2011 19:08

Igasuguseid alternatiivravisid on ka olemas, aga nendest ei saa eriti rääkida kuna uskumine on inviduaalne ja ka mõju...

Aga olete proovinud vererõhu alandamise tablette vms? Kas see ei mõjuta tinnitust?

RE: Tutvustus - Imbi - 24. Mar 2011 23:01

Tere! Vererõhku alandavaid tablette kasutan juba aastaid,minul on see Norvasc,amlodipiin toimeaine. aga ka need ei aita eriti. Nüüd kasutan lisaks veel betaloci,sest mul on ka tahhükardia,nii et piisab igasugustest hädadest. Aga kuskil on keegi öelnud, et kui sa ärkad hommikul üles ja midagi ei valuta, siis oled ilmselt surnud( minu vanuses)Olen lugenud tinnituse kohta päris palju, aga ega see eriti ei aita, kuigi eelistan teada.Võibolla oleks õigem seda võimaluse piirides ignoreerida.Olen üsna palju kirjutanud, esialgu piisab, head õhtut.ImbiSad

RE: Tutvustus - Mallori - 6. May 2011 11:08

Mul on ühel töökaaslasel tiinitus. Aga alles nüüd rääkis sellest ja teisel töökaaslasel on kõrvakohin. Teisele öeldi et midagi ei anna teha sest põhjuseid võib olla tuhandeid.

RE: Tutvustus - Allar - 6. May 2011 14:36

Jah, otsest ravi ei ole. Aga kui teie töökohas on kõva müra, siis on kindel põhjus jälle mürast tingitud kuulmiskahjustus.
Üldiselt see on tõsine asi ja mind täitsa huvitab, mis firma teil selline on seal? Kas tööohutuse eest ei vastuta keegi?

Väga lihtne on kaevata kuhugi ja firma vastutusele võtta, kui ta ei hoolitse töötajate tervise ja tööohutuse eest!

RE: Tutvustus - Imbi - 6. May 2011 16:41

Tere kaaskannatajad!
Tinnituse kohta on nii palju kirjutatud, et ege vist ei olegi eriti midagi lisada, aga müra võib küll põhjustada tinnitust. Aga mis puutub tööohutusse , sii ega sellega vist eriti korras igal pool küll ei ole.Ja kõik need muud asjaolud, ma ei taha kirjutada poliitikast, sest sinna see jutt välja jõuaks.Ei ole just lihtne midagi saavutada, aga proovida ju võib. Igal juhul edu! Tervitustega ImbiCool

RE: Tutvustus - Mallori - 7. May 2011 05:37

Ei meil on kõik vahendid olemas. Aga lihtsalt nii vanad töötajad et pigem neil see asi juba varem. Müra nüüd nii palju ka pole et see mingit kahjustust peaks tekitama. Ma ise pigem arvan et tegemist on kas endal õnnetusest või siis mingil määral pärilikusega seotud. Kuid töökaaslastel ma olen kindel et neil juba ammu ammu need probleemid kuna mõlemad üle 50 -ne

RE: Tutvustus - Imbi - 7. May 2011 10:56

Eks tinnitus ole ka õnnetus, midagi õnnelikukstegevat seal küll ei ole. Tuleb leppida, seda aksepteerida. Aga sageli on seotud siiski kuulmislangusega. Muuseas tinnitus võib ka lastel esineda. Aga kui Sul endal seda ei ole, siis oled ju õnnelik inimene???Kõike head! Imbi

RE: Tutvustus - heinar220 - 3. Nov 2011 11:00

Tinnitus on levinum nähtus, kui seda esmapilgul võib oletada. Maailma statistika pakub selle esinemissageduseks kuni 17%. Põhjuseks võib olla mürasaaste, haigused, vananemine.

RE: Tutvustus - Merike F - 25. Mar 2013 21:04

Vaevlen ka aastaid tinniuse küüsis. Üldjuhul olen sellega juba nii harjunud, et eriti ei pane seda tähelegi, aga vahel tahaks väga vaikust kuulata.
Leidsin tinnituse kohta sellise huvitava artkli http://www.t-klubi.ee/article/2012/1/25/head_aega_tinnitus
Kunagi ehk on lootust!

RE: Tutvustus - Allar - 28. Mar 2013 00:15

Tinnitusele on erinevaid põhjuseid organismis. Alates lihastest lõpetades närvidega.
Lahenduse leidmine võib olla ainult aja ja kättevõtmise asi Smile

RE: Tutvustus - Merike F - 28. Mar 2013 09:49

Minul on tinnitus kuulmislangusega kaasnev nähe ja arstide sõnul ei ole sellele mingit ravi.
Ma ei ütle, et arstid ei tea mitte midagi, kuid teadus ongi selleks, et teha uusi avastusi. Tihtipeale kummutavad uued avastused senise arusaama sellest, kuidas asjad toimivad.
Mina igatahes olen looturikas Wink