EVL foorum
Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - Printerisõbralik versioon

+- EVL foorum (http://www.vaegkuuljad.ee/foorum)
+-- Foorum: Üldfoorum (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Foorum: Uudised, üritused (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Teema: Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" (/showthread.php?tid=3)

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - countryman - 23. Apr 2008 13:32

Tere foorumirahvas!

Mõtlesin sõna võtta ühe ürituse suhtes, mille kohta Viljar on juba informatsiooni jaganud ja loodan, et olete vähemal või rohkemal määral sellest teadlikud. Tegemist on vabaõhuüritusega, mis saab toimuma tuleval kuul ajavahemikus 9.-11. mai 2008.

Kuna talv on olnud lumevaene ja ei ole saanud piisavalt nautida talviseid sportlikke mõnusid, siis võiks seda teha nüüd, mil väljas päeviti piisavalt soojakraade. Kutsun kõiki kõkulasi üles osalema selle aasta esimesel ühisettevõtmisel välitingimustes ehk siis osalema jalgrattamatkal.

Tegemist on mõnusa sportliku alaga, kus igaüks saab sõita sobivas tempos ja samaaegselt nautida kodumaa kaunist loodust ja mõnusat seltskonda. Kes varem pole sellest sarjast osa võtnud, võiks seda sel aastal teha. Sama kehtib siinkirjutaja kohta. See oleks kogemus omaette, mis aitaks turgutada keha ja ka vaimu.

Kuna ma pooldan liikuvat eluviisi, seepärast selline sõnavõtt ongi tingitud minu poolt ja loodan, et mõned lugejad haakuvad minu plaaniga ning nõus minema rünnakule „Kuidas elad, Lämmijärv?”

Laialdast infot leiate jalgrattamatka kohta järgnevalt aadressilt :

http://www.rattaretked.ee/2008_retk.html

Olgu siis öeldud, et osalemine on tasuline. Sooduspilet maksab 410 krooni, täiskasvanutele 590 krooni. Need summad kehtivad eelregistreerimisel kuni 4. maini. Eelregistreerimine on alanud Tallinnas 14. aprillist aadressil Laulupeo 2, IV korrusel tööpäeviti 11-18.00. Tartus algas eelregistreerimine 21. aprillil Tiigi 8-24. Kellaaeg sama mis Tallinnas.

Kes varem ei jõua endale soodsamat piletit soetada, siis niiöelda „viimasel hetkel ärkajale” on osalustasu vastavalt 550 ja 750 krooni. Seega soovitaksin õigel ajal endale pilet soetada.

Oluline on kaasa võtta Räpinasse soodustust tõendav dokument, sest vastasel juhul tuleb maksta lisatasu.

Räpinasse on võimalik minna ühistranstpordiga – bussid väljuvad nii Tartust kui ka Tallinnast. Pileti hinnad vastavalt 290 ja 490 krooni ning see hõlmab edasi-tagasi sõitu.

Kes lähevad esmakordselt taolisele üritusele, siis neil soovitaksin läbi lugeda nõuannete lingi:

http://www.rattaretked.ee/reeglid.html

Saate hea ülevaate sellest, mida kaasa võtta, kuidas käituda ning mismoodi ennast retkeks ette valmistada.

Külliki käis välja idee, et rattaretkel võiks olla midagi ühist, mis kõkulasi seoks, näiteks T-särk või nokamüts. Kui oleme mingit moodi sarnased, siis seda suurem on ühtekuuluvustunne. Seega võiks seda mõttevälgatust koos arutada.

Tegelikult oli see teema ka varem kõneaineks sellisel ettevõtmisel. Püüaks siis seekord jõuda teostuseni nende puhul, kes otsustavad minna jalgrattaga sõitma, ja samas pooldavad seda mõtet. Siinkohas ootaksin vastukaja teemal, mis värvi võiks olla selle aasta T-särk või nokamüts? Ajaliselt lähtudes, üritaks aprillikuu jooksul selle teema paika panna ehk kes mida sooviks ning milline oleks valik.

Kui näiteks otsustatakse teha T-särk, siis saab seda teha kahel viisil: esiteks koostada nimekiri, ja lasta teha vastavalt soovijate suurusele kindlas firmas T-särgile logo(d); või teine variant – igaüks teeb soovi korral endale ise.

Kuna põhiliseks liiklusvahendiks saab olema jalgratas, siis võtan sel teemal ka pisut sõna. Kui jalgratas ei ole tehniliselt sõidukorras, siis tasuks selles suhtes midagi ette võtta. Kes oskab nipet-näpet, võib ise nokitseda ja jalgratta sõidukõlblikuks muuta. Neile, kes eelistavad lihtsust ja mugavust, soovitaksin soojalt pöörduda vastava ala spetsialisti poole.

Tekkivate küsimuste või mõtete puhul saate minuga vajaduse korral kontakti võtta e-posti teel, aadressi leiate kirja lõpus minu nime all.

Kes tahavad sel aastal minna/osaleda jalgratttamatkal, need palun andke mulle teada oma kodanikunimi ja elukoht või siis pange kirja foorumisse.

Lõpetuseks ütleksin ühe ilusa hüüdlause: „Terves kehas terve vaim!“

Kohtumiseni Räpinas!

Janek Kivilo
janek.kivilo@gmail.com

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - kylliki - 23. Apr 2008 13:52

Aitäh Janek, põhjaliku kirja eest.

Pakun välja, et igal rattal võiks olla taha kinnitatud ka Kõku lipp.

Lepime siin foorumis kokku, mis värvi võiksid olla t-särgid ja nokamütsid. Üle-eelmisel rattaretkel olime ühesuguste punase-valge dressipluusidega, mis on praeguseks oma aja ära elanud. Minu ettepanek: punase-valge kombinatsioon võiks edasi kesta.

Muide, t-särke ja nokamütse saame kasutada ka järgnevatel üritustel, näiteks suvepäevadel. Oluline on kõikide arvamus, kes sooviksid Kõku Klubi atribuutikat kohe praegu või veidi hiljem.

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - countryman - 23. Apr 2008 14:30

Lipu-idee ka päris hea. Mulle see meeldib.

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - viljardoke - 23. Apr 2008 19:32

See dressi ja nokamütsi idee on hea.
Et meie KÕKU Klubil võiks olla ühine värv.
Nagu kirjutas Külliki, et punase-valge kombinatsioon.
Kui see on eelnevalt ennegi olnud, võiks samamoodi edasi minna.
Kui on kellegil parem idee, kirjutage foorumisse.

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - countryman - 24. Apr 2008 13:21

Kui juba varem teatud toon või kombintasioon on eksisteerinud, siis see võiks ka edaspidi nii olla. Toetan Külliki ettepanekut.

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - countryman - 24. Apr 2008 13:29

Lipp rattale taha, hea idee. Kuidas seda teostada? Mõtlen, et kas keegi maalib käsitsi midagi lipule (ise teeme) või trükitakse (laseme teha)? Millised oleksid täpsemad tagamaad selle teema suhtes?

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - viljardoke - 24. Apr 2008 21:42

Hei!

Pakun välja Rapla firma Adograafi hinnad T-särkidele, nokamütsidele ja fliisidele. Lipu hinna uurin hiljem. Olen valmis võtma tellimusi kõigilt huvilistelt.
Oleme tellinud sealt mitmeid esemeid, näiteks logoga nokamütsid on igati kvaliteetsed.

T-särgi hind järgmine: (suurused M, L, XL)
Tume t-särk - 60.-
Naiste v-kaelusega särk - 100.-
Valge t-särk - 50.-
tekst rinnale ühe värviga - 100.-
tekst seljale ühe värviga- 100.-

Nokamütsi hind järgmine: (suurus reguleeritav)
nokamüts - 100.-
tikand nokamütsile - 70.-
Logoprogramm tikkimiseks - 400.- (alates 10. esemest programm TASUTA)

Fliis 350.-
Polo - 220.-
hinnale lisandub tikkimine 160.-
(suurused M, L ja XL)

Hinnad sisaldavad käibemaksu

Kes on huvitatud, võtku julgelt ühendust.

Viljar Parm
e-post: viljar@vaegkuuljad.ee
Tel. 53090773
MSN: viljardoke@hotmail.com

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - TriinT. - 24. Apr 2008 23:06

Puna-valge särgid, mütsid võivad kindlasti jääda ja kas lipp võiks ka olla puna-valge sümboolikaga, mis arvate sellest ja kas teete neid asju rohkem, et saaks neid osta või tellite nii palju, kes on andnud sellest ette teada? Kuidas suurused on, kas standartsed?

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - countryman - 25. Apr 2008 00:04

Esialgne idee k2is rattamatka kohta, aga samas saab atribuutikat kasutada ka edaspidistel yritustel. Olen seisukohal, et tellida saaks nii retke p2rast kui ka tulevikuyrituste jaoks. Kuna jalgrattaretk on peagi l2henemas, siis seda meelt, et v2ga pikalt selleks korraks tellimustega ootama ei j22. Aga samas pean t6dema, et hetkel teema artutamisel ja midagi konkreetset pole k2esoleval hetkel kokku lepitud. Seega kogume arvamusi, millest l2htuda edaspidiseks tegutsemiseks.

Isiklikult pean otstarbekaks tellida sooviavaldajate alusel, sest ylem22rast kulu pole vaja. Just niipalju, et k6ikide tahtjate vajadused saaksid rahuldatud Smile

Kas T-s2rki saaks enne tellimist selga proovida ja nokatsit p2he? Suurused maade l6ikes erinevad.

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - viljardoke - 25. Apr 2008 09:27

T-särki ei saa ju enne proovida, seda tuleb sul endal selgeks teha, mis suurust kasutad.
Foorum on nii värske ja seda arutlemis võib venida päris pikaks.

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - eneoga - 25. Apr 2008 20:57

Tohin ma teada milline logo on plaanitud?
Mul tuttavad tüdrukud tikkimisstuudios, saan hinna võrdlust tehaSmile

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - viljardoke - 27. Apr 2008 12:16

Logo ja muud varjandid tulevad hiljem siia foorumi. Hetkel tehnilistel põhjustel ei ole võimalik.

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - countryman - 27. Apr 2008 21:22

Kallid kõkulased!

Mõned klubi liikmed on kurtnud selle üle, et „Kuidas elad, Lämmijärv” on kulukas lõbu. Isiklikult sellele vastu ei vaidle. Sellest tulenevalt tekkis idee, et võiks ise midagi seesugust korraldada. Oleme mõelnud seda, et minna üheskoos kuhugi jalgrattaga matkama/sõitma enda valitud marsruudil. Saaksime kindlasti väiksema kuluga hakkama.

Planeeritav ettevõtmine jääks suvesse ja esialgne kuupäev oleks 15-17 august 2008. a. Hetkel pakuti ründeks sellised kohti nagu SAAREMAA ja MUHU. Kui kellelgi on veel ettepanekuid, kuhu võiksime ise matka-stiilis sõita, siis arvamuste avaldamine foorumis on igati tervitatav nähtus ja võetakse kaalumisele.

Kuna järgmised ettevõtmised (suvepäevad Pärnumaal ja rattamatk) on planeeritud suvesse, siis on kõigil huvilistel aega järele mõelda, pakkuda omalt poolt mõtteid ja samas on meil piisavalt ajavaru, et tegeleda atribuutikaga (T-särk, nokamüts jne).

Julget kirjutamist!

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - viljardoke - 28. Apr 2008 07:50

Tere taas!

Ma arvan, et see lõbu on kallis, kui arvestada piletile juurde transport. Kütus on väga kalliks läinud.
Ma toetan Janeki ettepanekut. Igatahes hea idee! 15 - 17.08.2008 on nädalavahetus.
Seda marsruuti võiks kaaluda koos, kuhu ja missmoodi see välja hakkab kujunema!

Rattaretk - "Kuidas elad, Lämmijärv?" - muhv - 17. Mar 2009 20:57

Kevad pole mägede taga!
Sel aastal toimumas on jälle järjekordne roheliste rattaretk ja seda korda Kuidas elad Luitemaa? ja tegemist on 20 rattarekega ja retke infot saab täpsemalt http://www.rattaretked.ee
Hinnad on jäänud eelmise aasta tasemele ja muutunud pole see.