EVL foorum
Sportimine - Printerisõbralik versioon

+- EVL foorum (http://www.vaegkuuljad.ee/foorum)
+-- Foorum: Üldfoorum (/forumdisplay.php?fid=3)
+--- Foorum: Uudised, üritused (/forumdisplay.php?fid=4)
+--- Teema: Sportimine (/showthread.php?tid=12)

Sportimine - countryman - 2. Aug 2008 15:43

Arvan, et siin võiks olla selline rubriik, kuhu võiks lisada sündumusi, mille põhirõhk on suunatud sportimisele. Hiljuti sai lõõgastatud Toris. Kuna suvi on kirju ja igasuguseid huvitavaid üritusi tulemas spordimaailmas, tekkis mõte, et äkki osaleks kõkulastega mõnel ühisüritusel.
Mistahes liikumine on hea ja igaüks teab ise, mis kellelegi meeldib. Mulle hakkas silma üks ekstreemsem spordiala - rullikutel sõitmine. Kas keegi harrastab seda hobi? Augustikuu lõpus on tulemas üks rahvasõit rullikutel. Kui kedagi huvitab, siis täpsemat infot saab lugeda järgnevalt lingilt : http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/rules/id/525/
Ise mõtlesin osaleda, kuigi ma pole veel rulluiskudega elu sees sõitnud. Kas kellelgi on veel sellise sportliku sündmuse vastu huvi? Ootaksin vastukaja!

Sportimine - Allar - 2. Aug 2008 21:55

Olen sinuga sama meelt. Võiksime rohkem koos sporti teha.

Minu eelistused:
* Rattasõit
* Jooksmine
* Ujumine - Külliki isegi organiseeris vahepeal ujulas käike.
* Korvpall
* Jalgpall
* Võrkpall
* Suustamine

Tegelt mind huvitab ka kergejõustik väga, aga see pole spordiala mida kambas teha saaks Smile

Sportimine - countryman - 3. Aug 2008 10:32

Väga hea, et üks asjaosaline avaldas oma huvid sportimise vallast. Kui keegi veel tõstab esile sellised alad, millega meeldib tegelda, siis ehk saaksime tulevikus mingisuguse kambaka sebida Big Grin
Mul on veel eelistusi. Mitte niipalju kui Allaril, aga....panen kirja mõned alad, mis mind huvitavad ja millega olen tegelenud:

* Rattasõit
* Jooksmine
* Suusatamine
* Uisutamine

Olgu siis öeldud, et ma osalen septembris SEBˇi rahvajooksul pealinnas. Igatahes sai enda nimi eile kirja pandud. Lühikest maad ma ei jaksa joosta, aga vast 10 km. tulen toime Tongue

Sportimine - countryman - 13. Aug 2008 08:08

Tere!

Panen siia ühe Külliki küsimuse, mida saatis neile, kes osalesid laagris. Võib-olla on teisigi, keda see huvitaks.

Milliste spordialadega ja meelelahutusüritustega võiksime edaspidi läbi
aasta tegelema hakata? Kas on ettepanekuid, kuidas üle-Eestilisi üritusi
teha?

Isiklikult ootan sõnavõttu sportimise osas ehk siis ettepanekuid, millised oleksid need spordialad, mida võiks ühiselt läbi viia? Siiani foorumis suht jahe sõnavõtt. Ei tea, kas viga on selles, et praegu käimas suvine periood, aga loodaksin sügise poole aktiivsemat sõnalist sekkumist Smile

Sportimine - kylliki - 17. Aug 2008 14:26

Minu ettepanek üle-eestiliste ürituste kohta:

võiksime eeskuju võtta kurtidest, kellel on oma korvpalli, võrkpalli ja bowlingu meeskonnad Pärnus, Tartus ja Tallinnas (parandage mind, kui eksin). Kui saaksime ka endal ükskõik mis ala võistkonna(d) kokku, siis võiksime nii omavahel kui ka kurtidega võistelda.

Kurtidel on pikaajalised kogemused ka rahvatantsuga. Minu andmetel käisid rahvatantsijad aastakese tagasi koguni Türgis seiklemas.

Miks meie kehvemad oleme?

Probleem on ilmselt organiseerijate puudumises. Eesti Vaegkuuljate Liidu juurde on sel kevadel moodustatud kultuuri-ja spordiosakond. Esimeseks sammuks on teha väike uuring, selgitamaks välja, mis laadi üritusi üldse võiks teha, niisama huupi pole mõtet lahmida. Foorum oleks meile ka küsimuse lahendamisel suureks abiks, kui siia elu sisse saaks:-)

Sportimine - idamia - 18. Aug 2008 16:10

Osaleksin hea meelega mõnes liikumist nõudvas ürituses. Mina eelistaksin aga matkamist (näiteks orienteerumist). Metsas kõndimine on jõukohane paljudele ja õnneks on Eestis küll ja küll kohti, mis kõndimist-vaatamist väärivad. Näiteks kõik RMK puhkekohad. Ise suurt ja tõsist sporti teha ei saa, isegi jalgrattasõit on kahjuks keeruline, küll olen igati kanuu-süstavõimeline ning seenel käimisega saan kah hakkama. See viimane on muide vägagi sportlik tegevusSmile.

Sportimine - kylliki - 18. Aug 2008 21:35

Kustkandi inimene oled? Kolmapäeval läheme Tallinna ja Harjumaa Vaegkuuljate Ühinguga Nelijärvele, seal on igasuguste puudeliste spordipäev. Saab paaditada, vesirattaga sõita, minigolfi mängida, seenel käia ja meiega tuttavaks saada :-)
Muide, see reklaam on mõeldud kõikidele huvilistele, olenemata asukohast, vanusest, nahavärvist jne!

Sportimine - idamia - 19. Aug 2008 11:09

Panen siia ka, kui sa Kylliki meili kätte ei saa. Et oleks tulija jah, aga kus, kes ja kuidas ning millal täpselt? Ürituse kohta veebilehel infi kahjuks ei oleSad

Sportimine - countryman - 21. Aug 2008 09:47

Panen täiendavaks infoks lingi SEB rahvajooksu kohta. See toimub 14. septembril 2008 pealinnas Smile Distants päris pikk, aga kes tahab ennast proovile panna, siis tutvumiseks...

http://www.sportinfo.ee/sportevent/task/detail/id/349/

Sportlikku sügist!

Sportimine - Allar - 22. Aug 2008 10:39

kas sealt sportinfo.ee lehelt saab igasugu spordiürituste toimumist jälgida?

Sportimine - countryman - 22. Aug 2008 13:17

Ma ei ole kindel, kui lai on sellelt lehelt aladel valik, aga käesoleval hetkel kuni oktoobrini on esindatud jooksmine, jalgrattaga sõitmine ja rullikutel veeremine Smile Varasemal ajal sai kurssi viia, kus suusatamas käiakse. Need on põhilised, arvan sedasi. Ka uisutamine mahub loetellu Smile

Sportimine - kylliki - 24. Aug 2008 11:57

Teade tallinlastele ja lähikondlastele:

TPIK kutsub osalema linetantsu tundides
Tallinna Puuetega Inimeste Koda kutsub teid osalema linetantsu tundides alates 8.septembrist 2008.

Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskuses, (Endla 59) jätkuvad sügishooajal linetantsu tunnid esmaspäeviti:

kell 17.00 - algajatele ja keskastmele
kell 18.00 - ratastoolis linetantsijatele
kell 19.15 - edasijõudnutele.

Tantse õpetab Kaie Seger (gsm 51 79 066).

Oodatud on ka uued tantsijad. Kaasa tantsukingad.

Omaosalus 60 krooni/kuus, soodushind TPIK liikmetele ja pensionäridele 30 krooni/kuus.

Info telefonilt 65 64 048

Vaata lisaks: http://www.estonianlinedance.com

Sportimine - countryman - 24. Aug 2008 13:56

Neis tundides tasub osa võtta, sest üle Eesti korraldatakse laagreid ning kogunemisi Smile

Sportimine - countryman - 15. Sep 2008 22:40

Kõku klubi liikmetele, kes käivad Kaie käe all hoolega kantrimusa nautimas ja selle saatel samme seadmas, siis motivatsiooniks järgnev link:

http://www.estonianlinedance.com/index.php?leht=2&uudis=296

Nael jalga!

Sportimine - eneoga - 11. Oct 2008 20:59

Proovisin linetantsu. Kuidagi ei istunud need pöörded mulle ääääääää..... Kuigi õpetaja lubas mul neid vahele jätta, oli päris väsitav ja koju minnes hämaras, oleksin nagu höljunud. Ehk oli asi selles, et just samal ajal õppisime Oklahoma musikali tantse. Äkki peaks siiski uuesti proovima? Hiiumaa pik korraldas võimetutele ujula külastuse, sel aastal veel 3x. Ainult, et tunnen selle seltskonnas end pisut vöörana.

Sportimine - countryman - 8. Apr 2009 11:25

Pikka aega ei ole keegi siin sõna võtnud, küll aga aeg-ajalt piilutakse, kas on midagi uut või siis kaetakse meeldetuletamiseks olemasolevat informatsiooni. Seekord koondan tähelepanu sportimisele ja eelkõige pealinlastele. Kuid see ei tähenda nüüd seda, kes mujal elavad, jätab see lugemismaterjal neid külmaks.

Tean, et sportimisega tegeleb rahvas vahelduva eduga - veeretatakse üht ümarat moodi asjandust, ja siis kastetakse ennast vedelamasse keskkonda. Kõik see on väga hea! Smile

Käes on kevad ja tahaks teha korraliku ÄRATUSE-RAPUTUSE-LIIKUMISE vabas õhus ehk siis järjekordse tervisepäeva Smile Nimelt on tulemas järgmisel kuul Tallinnas üks rahvaspordipäev, millest tasuks osa võtta. Praegu on veel käimas soodusregistreerimine ja väike väljaminek raskel ajal ei tohiks olla väga suur kahju. Kuna üritus toimub pealinlastele nii öelda oma "liivakastis", siis...miks mitte osaleda.

Tegemist on liikumisele pühendatud päevaga ja osaleda võib igaüks Smile 23. mai 2009 - selle päeva eesmärk on kõndimine kas siis keppidega või ilma, kerge sörk või siis juba tõsisem jooks Lauluväljaku ümbruses. Niisiis, laske kevad enda kehasse ja olgem AKTIIVSED! Nagu öeldakse terves kehas terve vaim või kes osaleb, see jõuab (minu väljamõeldis)!

Täpsemat infot saate lugeda järgnevalt lingilt:
http://www.jooks.ee/maijooks/index.php

Julget osalemist!

Sportimine - countryman - 22. Nov 2009 19:14

2010 a. toimub järjekordselt Tallinnas sügisene rahvajooks, milles võib osaleda vanusest, rahvusest olenemata, pea asi et jaksad joosta. Siiani olen käinud just jooksmas, aga järgmisel aastal olen nõus proovima käimist, kui keegi minuga liitub. 10 km pole kindlasti jõukohane iga ühele jooksmiseks, aga sama pikk maa jalutades peaks täitsa teostatav olema. Niisiis ootan huviga siin arvamusi või nimesid, kes tahaks uuel aastal selle mõttega haakuda.

Reklaami järgi saab registreerida selle aasta lõpuni, siis on tagatud reis Helsingisse (kui ülekanne on teostatud). Osalemine on tasuline! Olgem aktiivsed!

Pisut rohkem juttu leiate sellelt lingilt:
http://jooks.ee/index.php

Sportimine - countryman - 30. Dec 2009 00:02

31. dets. toimub suur registreerimine sügisesele (kepi)kõnnile. Kes tahab liituda, võib siin märku anda või kirjutada minu e-aadressile janek@vaegkuuljad.ee

Sportimine - kylliki - 30. Dec 2009 00:14

Minu teada on praegu minejad Janek, Reino, Külliki, Kaie ja Katrin. Sajaka eest saab vahva elamuse, ärge kaua mõelge :-)