EVL foorum

Täisversioon: 16-17.02.2013 Talvelaager Järvamaal
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
TALVERÕÕMUD LUMEL

Tänavust talve on kodumaa pinnal ilmataat rikastanud rohke lumega, seetõttu võiks sellele rohkem tähelepanu pöörata ja väärtustada neid hetki kuni meid võlub kohevalt pehme lumevaip, mille sära saab päikesepaistel tunda.

Kutsun kõiki ühiselt sportlikule kogunemisele Eestimaa talvistele mäenõlvadele, mis meid rõõmuga ootavad. Laske end rikastada seiklustega lumisel maal või mäel, olgu siis vahendiks murdmaa-, mäesuusk, lumelaud, ümar kummiratas või lihtsalt kelk. Patt oleks jätta kasutamata võimalus, kui meil on praegu selleks harukordne juhus tunda head meelt ning olla seltskondlikult aktiivne lumisel pinnal.

Talvine lumelaager toimub 16-17.veebruar 2013 Järvamaal, Albu vallas, Mägede külas. Ööbida saab Tõrvaaugu puhkemajas (http://www.torvaaugu.ee) ning on vaegkuuljate ühingu liikmele TASUTA, mitteliikmele maksab majutus 10 EUR. Kohti on majas 18.

Registreerimine on alanud, aeg läheb lukku 13.02.2013!

VABAD VOODIKOHAD ON TÄIS!

Igaüks võtab kaasa oma suusad. Kui keegi eelistab mugavamat lahendust, siis ligidal paikneb Valgehobusemäe suusa- ja puhkekeskus (http://www.valgehobuse.ee), kus on võimalik rentida suusavarustust. Samuti võtab igaüks kaasa isikliku moonakoti, et nälg näpistama ei hakkaks. Või siis lepime isekeskis kokku, palju igaüks on nõus annetama nii öelda toidupanka ja siis ostame ühiselt söögikraami ning meie seas tublid kokad näitavad üles meisterlikkust.

Ühist transporti ei ole planeeritud, seega jääb igaühel vaadata, kuidas sihtkohta saab. Kes on minemas autoga, neil paluksin minuga ühenduda, et vajadusel saaksin teistele võimaldada koha autos, kui autojuht on nõus ja omab vabu kohti sõidukis (kütusekulu kasseerib autojuht).

16. veebruaril toimub kohapeal jäähokiturniir. Kes varem pole oma silmaga näinud agressiivset spordiala, on võimalus näha pealtvaataja rollis. Lisaks korraldab Eesti Kurtide Spordiliit seal suusatamise MV, pikim distants on 5 km. Põnevust jagub kõigile!

Osavõtust teatada mulle kirjalikult e-posti vahendusel!

Korraldaja: Janek Kivilo, e-post: janek.kivilo@gmail.com
Telefonineiu: Külliki Bode, tel. 53478422
Lumesõbralikud persoonid, kes lubasid osaleda on järgmised:

1. Janek
2. Janeki kaaslane
3. Külliki
4. Reino
5. Mallori
6. Mallori kaaslane
7. Herki
8. Rein
9. Peit
10. Ülle
11. Rolan
12. Rolani kaaslane
13. Kairit/Bianca
14. Tarmo
15. Anneli
16. Jana
17. Piret
18. Edgar
19. Ly
20. Viljar (lisakoht sauna eesruumis)
21. Allar (lisakoht sauna eesruumis)
22. Hans (lisakoht sauna eesruumis)
Tere. Milline see majutus endast kujutab? Oleks muidugi ka huvitatud...
Majas on toad sellised, et saab mitmekesi sees olla, kohapeal on olemas voodipesu ning saun. Lisaks väike kööginurk, kus saame ise kokakunsti harrastada.
Lapsi vist keegi kaasa ei võta?
Keelatud ei ole, aga kui ühel perel on neid hulgimalt, siis hetkel lubatud kaasa võtta üks laps.
Igastahes panen end kirja kaaslasega. Lapsed pisikesed lähevad maale Smile On ikka veel vabasi kohtasi? Kuidas on idee toitudega. Kas keegi on mõelnud mingisele summale ja mida kaasa osta? Ja mida peaks teadma jookide osas? Lihtsam on kui keegi kogub ja ostab ise moona? Mida uued veel teadma peaks?
Kas õlut saunas ikka võtta võib? Smile
Tore, lisan Sind kaaslasega nimekirja, hetkel mahute kenasti majja. Toidu asja ütlen/arutame siis, kui huvilisi hulgimalt.
Jooki võib vabal valikul võtta, kraadisuurusest olenemata.
Ma usun küll, et keegi pidurit peale ei pane, kui saunas õlut võtad.
Uutele ja vanadele - rõõmus tuju kaasa! Smile
Mallori, kas oled minemas autoga? Kui jah, kas vabu kohti leiduks ning mitu?
Autoga jah. Ilmselt 3 kohta leidub Smile
Ehk taha kolm peenikest või kaks paksukest? Kas lumelauda oleks kuhugi panna?
Katuseboksi pole (Kia Sportagel pole väga suur pakiruum kah)! Esimesele küsimusele ma jätan otseselt vastamata seega ükskõik (kummad teed tunnevad?)!
Tere rahvas!

START – laupäeval (16.02.2013) pealinnas nii öelda autorongi ei moodusta. Igaüks saab sobival ajal startida, kuid Tõrvaugu talusse jõudmise eeldatav aeg võiks olla 11.30.

PÄEVAKAVA – informatiivse tutvustuse leiate manuses.

SUUSAVARUSTUS – teatavasti Valgehobusemäel saab laenutada hulgimalt lumelaudu ja murdmaasuuski. Neid on seal laenutuses vastavalt 30 ja 36. Mäesuuski kõigest 3 paari.
Hetkel on Karuspordist tellitud mäesuusad ja lumelaud Üllele, Hansule, Küllikile, Reinole, Mallorile ja siinkirjutajale. Kogu suusavarustus läheb Mallori auto peale. Ekstra suusaboksi ei telli. Esmaspäeval saan vastuse Karuspordist broneeringu kohta. Loodetavast neil jagub soovitud (kuu)päevaks meie jaoks konkreetsete mõõtudega suuski-keppe-saapaid.

TOIDUPANK – toidupanga prognoositav suurus jääb 2.50-3 euro vahele inimese kohta, kes sellest osa võtab. Lähtepunktiks võtsin, kui osaleb 20 inimest (hetke seisuga pole veel kõik nõusoleku andnud). Täpne summa selgub siis, kui kaup on ostetud ja teada toidupanga osalejate arv. Mida selle summa eest saab? Saab teed ja kohvi lisanditega, vajalikke komponente spagettide/makaronide, borši ja salati valmistamiseks. Lisaks leiba-saia kõrvale, ketšupit kui ka määrdeainet leivale-saiale.
Annetusi võtan vastu Tõrvaaugu talus, seega kaasas peab olema pisut kõlisevat (raha).

TOIDUKORRAD – laagris saab sooja süüa esimesel õhtul, milleks on makaronid/spagetid. Teine tuline söömaaeg leiab aset pühapäeva lõunaajal. Mõistagi võib igaüks omale kaasa võtta midagi meelepärast, mida hommikul tee-kohvi kõrvale võtta või siis sama päeva lõunaks, kui kohale jõuame.

KOOK – Üllel tekkis mõte, et igaüks, kes laagrisse tuleb, võtab kaasa isetehtud koogi. Mina olen selle mõttega päri ja loodan, et tublimad rikastavad meie elamist meeldivate koogiaroomidega. Niisiis, ahjud küdema ja üllatage teisi kokakunstiga!

GRILLIMINE – kui meie seas leidub persoone, kes armastavad grillvorstikesi, siis oma kaasavõetud kraami saab grillida sisekaminas. Luba on antud.

JOOK - vastavalt isiklikule maitsele võtab igaüks ise kaasa kangemat või lahjemat jooki määratama koguses (pole küll reegel, aga siiski märkimisväärne fakt).

LISANOSIMINE – kui eelpool mainitud menüüs pole midagi sellist, mida ise igapäevaselt harjunud tarbima teatud aegadel, siis loomulikult pole keelatud endal seda kaasa võtta. Olgu selleks siis saia peale juustuviil või mõni delikatess.

EMOTSIOON - peab kogu laagri kestvuse ajal olema positiivne! Rõhku paneme sportlikule väljundile lumel ja üksteiste vastu olema toredad!

AUTOTA HUVILISED – teiega täpsustan hiljem.

KOHVIK – Valgehobusemäel on kohvik, kuid praegu ei oma informatsiooni, kas see on talviti töötav ja millistel aegadel.

LÄHIM TOIDUPOOD – on minu teadmise kohaselt Aegviidu rongijaama ligidal paiknev toidupood, kui keegi soovib ostlemise jätta viimasele hetkele või lähtub sellest, et ostab midagi ligemalt.

SULARAHA – igaks juhuks tasub taskusse koguda käega katsutavat raha, et saaks näiteks Valgehobusemäel suuski laenutada või muud teenust kasutada.

Vast sai enam-vähem tähtis jutt kirja pandud. Kui midagi jäi mul kahe silma vahele, siis ärge end tagasi hoidke – pommitage mind või Küllikit küsimustega!

Kirjaridadeni või kohtumiseni Tõrvaaugu puhkemajas!

Vastlapäeva-sõbrapäeva üritus Tõrvaaugus

Päevakava:

16. veebruar (laupäev)

11.30 Saabumine Tõrvaauku, asjade paigutamine tubadesse
12.00 Tutvumine
12.30 Tee/kohv koogiga
13.00 Algavad lumerõõmud, igaüks valib omale sobiva
spordiala
16.00 Kelguvõistlus (kelgud kaasa), lumememme ehitamise
võistlus
18.30 Õhtusöök (makaronid), 10 aastat Tõrvaaugu suvelaagrist-
film, karaoke
21.30 Saun, meelelahutus jätkub kasvõi hommikuni

17. veebruar (pühapäev)

10.00 Äratus
10.30 Tee/kohv koogiga
11.15 Lumerõõmud
14.00 Lõunasöök (borš)
15.00 Valmistume lahkumiseks
Vaegkuuljate talvelaager = KõKu klubi talvelaager 2013.

Teema oli foorumis juba pikalt ette teada.
Uurisin palju infot ja otsustasin abikaasaga ka sellest üritusest osavõtta. Kuna juba teadsin ka mõnda inimest kes olid ka KõLine -s käinud siis seda parem ja kindlasti oli tore tuttavaks saada ka uute inimestega. Ilmselt väga palju ja suvalisi inimesi vaegkuuljatega ringi ei liigu. Peaks kohe ära mainima, et seltskond oli väga tore ja nii häid inimesi annab ikka otsida. Muidugi alguses oli pikk ootusärevus milline see üritus välja kujuneb. Pean siin kohal kiitma nii Janekut - väga super lahe korraldus ja üritusel oli kõik väga hästi planeeritud, niisama passimist polnud. Eks tal olid ka omad aktivistid abiks, nii oli ilmselt Talvelaagrit lust korraldada. Vähemalt mulle jäi mulje, et vähemalt pooled kohalolnutest võib vabalt kirja panna ürituste korraldajateks. Tublid olite.

Nüüd siis juttu kuidas ma kohale jõudsin. Algas muidugi sellest, et suuski polnud ja pidi kusagilt Tallinnast mäesuusad rentima. Rendi firma asus mu kodu lähedal ja käisin ka seal saapaid proovimas ja sobisid. Varustus oli Karuspordis vägagi uus ja korras ning vägev. Varustustuse sai tänu Janekule rentida super hea hinnaga. Teinekordki lubasin sinna veel minna aga siis ilmselt laenaks juba lumelauda.

Reedel sai suusad peale võetud. Siis koju vannituppa pandud. Lapsele järgi lasteaeda ja sealt juba edasi maale perega. Keegi ju pidi lapsi valvama jääma. Selle au said vanavanemad. Nad said väga hästi sellega hakkama.

Laupäeva hommikul tagasi linna ja suusad peale, pakid kokku ja minekut. Kui nüüd päris aus olla siis venitasin kodus liiga kaua. Kuid maantee oli hea ja sai kiirelt edasi liikuda. Teepeal keksis isegi üks orav üle, teine kahtlevalt ei riskeerinud kohe minna. Ilmselt oli kasu autole paigaldatud loomaviledest (need peaks peletama). Jäneda oli päris ilus väike linn, sõitsime edasi .. oot ennem Jänedat pidime ju ära pöörama. No selge 10 km tagasi sõitu. Ilus oli Jäneda ja saimegi pööratud vist õiges kohas. Sealt läks sõit edasi mingise Lada kannul, ma isegi tahtis seal 10 x kuhu iganes pöörata aga siis nägime õiget viita Valgehobusemäe poole. Lada sõitis teises suunas, ei old omad. Vaatasin siis GPS -is, et isegi Tõrvaaugu on sinna sisestatud, saigi see suunaks võetud. Imekombel sai paksude lumevallide vahel sõites taluni. Metsik tee oli 1 km tagasi sõitu kui keegi laia autoga vastu tuleb, õnneks tuli ainult 1 kohas väike auto ja tädike oskas väga hästi ruumi teha. Tänasin.

Nii talu juurde. Läksime küsima suunda kus Tõrvaaugu asub aga Janek juba oli uksel. Jumal tänatud, et ma edasi ei sõitnud. Pakitud kraam sai tuppa veetud. Uksel miskipärast lukk ei funktsioneerinud nii, et kõik olid külla oodatud. Janek tegi kiire maja ja rahva tutvustamise saalis, sai kooke proovida mis keegi tegi. Väga head olid kõik. Oli vist pooled soolased pooled magusad, ise tehtud hästi tehtud. Poe keemiat õnneks ei olnud kellelgi kaasas.

Siis edasi Valgehobusemäele. Kuna suusad olid minu käes ja osa rahvast (just need kes rentisid) tulid hiljem, siis ma algul arvasin, et pean kogu varustusega ise sõitma. Sai sõidetud/kukutud kaks korda mäest alla (kukkusin kuna olin ettevaatlik ja palju pidurdasin, tuleb ikka minna hea hooga aga mitte söösta) ning läksin uurima kas huvilised rentnikud on tulnud ja isegi õnneks olid nad just mu auto juurde astunud. Jaotasin varustuse välja ja kiirustasin uuesti jälle mäele. Õnneks olin taiplikum ja sõitsin julgemalt ning ei kukkunud enam (nii palju).

Enne pimedaks minekut läksime kõik Valgehogusemäelt Tõrvaauku tagasi ( huvitav on see, et Tõrvaaugus ma ei näinud midagi tõrvatut, ju mõni auk seal tõrvane, suvel selgub kui lumemäed ära kavatsevad sulada ).

Söögiaeg. Toidupank ostis spagette ja viinereid, jõime mahla jne. Väga head salatid ja letšo oli kõrvale maitseks. Kõht sai väga täis kuna toit oli hea siis käis enamus lisagi võtmas. pärast sööki oli vist Line tants. Ma ei olnud osavõtlik sest kõndidagi oli väga raske. Ning õhtul oli saun ja karaoke. Raiskasin kõvasti aega vaikselt laulmisele, sest Viljar oli väga aktiivne laulumees. Vähemalt sai julgustust. Hilja õhtul kui kõik olid saunas juba ära käinud, isegi saun oli väljalülitatud, (ma vahepeal klõpsasin jälle sisse) siis käisime ka abikaasaga kerise kuumust proovimas. Vägev oli. Vahepeal mingid tegelased käisid tuld klõpsamas, tahtsid vist ka sauna tulla aga me juba ronisime välja koikude poole. Olime täiesti läbi.

Hommikuks oli jalavalu läinud. Kohe kergem oli käija. Varsti toodi kohv/tee ning koogid ja võileivad lauale. Sai jälle kõht natuke liiga täis. Aga kõik oli ju nii hea. Väike ringutus ja jälle mäele minek. Käisime ennem väikese tiiru ümber Tõrvaaugu puhkekeskuse ja uurisime ümberkaudset maad. Väga ilusas kohas. Ning tõttasime nelja ratta peal Valgehobusemäele. Jälle need mäesuusad. Neid sai kasutatud ikka täie raha eest. Abikaasa jällegi eelistas murdmaasuuski ja laugemat rada. Võib ära mainida ka selle, et rada oli mäe peal pehme ja lund tuli aegajalt juurde. Sõit läks paremini kui eile, kukkusin ainult 2 korda eilse 3 vastu, täna võib kirja panna, et hoidusin lumelauduritele otsa sõitmast (nad ju jokutasid keset mäge).

Lõunaks tagasi borši sööma. Väga hea supp oli. Üllatuseks oli muidugi ahjuspagettid viineri tükkide ning kaetud juustuga. Mõtlesingi ennem miks borši kõrvale salatit topiti. Peale sööki käis viipekeele õppimine, pandi viipekeeles nimesi. Mina sain nimeks Varustaja ja mu abikaasa Pikadsirged juuksed (nüüd siis elame indiaani nimedega?). Peale seda oli autasustamine. Kes olid head kokkad kes jällegi suurepärased abilised jne. Vahepeal käisin mäel mäesuusa fanaatikul Hansul järgi, (Ülle poeg) kes juba teisel päeval käis hüppeid tegemas, väga julge (mina ei riskinud).

Kaasa pakiti mu autosse lisaks suuskadele ka Peit ja Rein, kes tulid 10 km läbi metsa Aegviidust - Tõrvaauku. Au metsalistele. Neil oli ka toidupanga koorem kaasas. Viisime nad tänutäheks ilusti otse koju, nad olid ju selle täiesti ära teeninud.

Siis koju. Suusad maha. Lastele maale järgi. Koju tagasi. Suusad jälle peale ja Karusporti tagasi. Ülle suusal tuli natuke värvi maha, sellest probleemi ei tekkinud kui tagasi viisin. Näitasin ka kenasti selle koha ära. Ju annab parandada, rendi värk.

Veel tähelepanekuid.
Allaril oli sünnipäev - sai kingiks laulu ja kinkekaardi.
Külliki oli muidu väga tubli - sai sama hea kingi.
Kõnesi pidasid nii Janek kui ka Rein. Väga meeldiv.
Allar käis koos Viljariga vahepeal võõraid teehädalisi aitamas, kes olid autoga suusarajal kinni. Hiljem vajas ta ka ise väljakaevamistel abi. Abiks käis ka Hans. Ma ise ei läinudki, sest raske oli niigi käija pärast kukkumisi. Olin muidugi valmis autoga appi minema aga ilmselt poleks mu linnamaasturist kasu olnud.
Mäel avastasin ka tuttava kes on ka vaegkuulja aga ma seda ennem ei teadnudki. Väga tore oli kohata 7 aastat hiljem.
Elekter kadus 2 korda korraks ära. Algul tuli peremees sisselülitama aga pärast oli Allar juba ise prof.

Ootan juba järgmisi ettevõtmisi.
Tagasiside URL