EVL foorum

Täisversioon: Puude taga on inimene- koguperefestival 7-8.juunil 2013
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
http://www.puudetagaoninimene.ee/
http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muu...show=27999

KOGUPEREPIDU „PUUDE TAGA ON INIMENE“
Tallinna lauluväljakul 7.–8. juuni 2013

Kahepäevane pidu toob 7.–8. juunini 2013 Tallinna lauluväljaku merealale kokku andekad muusikud, kunstnikud, sportlased ja käsitöömeistrid, kes on oma töö ja loominguga pälvinud tuntust nii Eestis kui ka väljaspool – seda puudest või selle puudumisest hoolimata. Usume, et koguperepidu aitab lähendada puudeta ja puudega inimesi, vähendada levinud eelarvamusi, annab uusi kogemusi ja õpetab igaühele midagi uut ning pakub kahte suvepäeva täis kultuuri, meelelahutust ja sporti.

Sõbraliku ja lõbusa peo programm on tõepoolest rikkalik. Mart Kivastiku uus lühinäidend puudega inimeste lugudest, kirjeldustõlkega varustatud filmid, mis valitud välja koos PÖFFiga, rääkivad kunstiteosed ja kombatavad skulptuurid, lisaks käsitöölaat ja jalaga maalijate kursused, rahva- ja ratastoolitants, põnev spordiprogramm koos pimedate helipalli ning ratastoolikorvpalli ja -tennisega tipp- ja harrastussportlastele – need on vaid mõned märksõnad tihedast kultuurikavast.

Otse loomulikult on kohal head muusikud, kes astuvad lavale nii harjumuspärases headuses kui ka üllatusrohketes kooslustes. Puude taga märkavad inimest August Hunt, Kukerpillid, Vaiko Eplik ja Eliit, Bombillaz (kõik Eestist) ning Jevgenia Zima (Venemaa), Otava Yo (Venemaa) ja Taika-Tanssi (Soome). See loetelu pole kaugeltki lõplik – häid esinejaid lisandub iga päevaga.

Lisaks avavad oma uksed pimekohvik ning uudsed kogemustoad, kus andekad ja
julged õpetavad teistelegi, kuidas tantsida jalgadeta, maalida käteta, käia teatris seda oma silmaga nägemata või teha meeskonnasporti teineteist kuulmata. Külla ootab ka elamusterohke lasteala ühes pimesiku ja pimepusle, puuteraamatute ja tunnetuskottidega.

Koguperepeo raames toimub ka konverents, kus puuetega inimestorganisatsioonide eestvedamisel, ühiskonnategelaste ja ajakirjanduse osalusel võetakse luubi alla võrdne ligipääs kultuurisündmustele ning puuetega inimeste teenindusele.

Osta pilet <http://www.piletilevi.ee/est/piletid/muusika/?show=27999> juba
täna ning nii annad sa omapoolse hindamatu panuse meie ühise ja kauaoodatud
eesmärgi nimel vähendada ühiskondlikku suhtluslõhet puueteta ja puuetega inimeste vahel. Grupipääsmete soetamiseks võtke meiega ühendust e-posti aadressil pilet@puudetagaoninimene.ee

Lisainfot saab e-posti aadressil info@puudetagaoninimene.ee ja iga nädalaga aina rohkem veebilehel http://www.puudetagaoninimene.ee.

Sellele peole on kõik teretulnud, sest see on kõigi pidu!

Festivali korraldavad Eesti Liikumispuudega Inimeste Liit, MTÜ Kakora, Puuetega Inimeste Koda, Eesti Pimedate Liit, Eesti Vaegkuuljate Liit, THINK Eesti,
Eesti Paraolümpiakomitee, spordiklubi Meduus, TÜ Viljandi Kultuuriakadeemia,
Maimets Meedia, OÜ Input. Festivali toetab sotsiaalministeerium.
Hei kõik tantsu- ja esinemishimulised kõvakuuljad!

Suvise koguperefestivali üheks esinejaks on vaegkuuljate ja kurtide tantsurühm, kes tuleb esimest korda kokku sel pühapäeval, 27.jaanuaril kell 11.30 Toompuiestee 10 saalis. Tantsutrupi juhendaja on Kaie Seger, kes on tuntud line-tantsu õpetajana. Meie esinemine Lauluväljakul ja miks ka mitte mujal ei hõlma ainult line tantsu vaid on üles ehitatud vaatemänguliselt- tahame näidata inimestele, et ka kuulmispuudega inimesed on võimelised haaravaid tantsuetendusi andma. Esinemise juurde kuuluvad kindlasti vahvad kostüümid ja hea muusika.

Kõik, kes on huvitatud tantsimisest, tulge aga pühapäeval kohale!

Tantsutrenni ühe korra tasu on 2 eurot (juhendaja tasu). Järgmise tantsutrenni aja lepime kohapeal kokku.

Rohkem infot Küllikilt
kylliki@vaegkuuljad.ee
53 478 422
Tagasiside URL