EVL foorum

Täisversioon: Kurtide ja vaegkuuljate ühine märk
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
Kurtide ja vaegkuuljate ühise märgi väljatöötamine

Jüri Jaanson, Eesti teatrid, vaegkuuljate ja kurtide ühendused on algatanud konkursi ühise sümboolika (märgi) kavandi väljatöötamiseks.

Märki tänase päeva seisuga ei ole kasutusele võetud, teadaolevalt ei kasutata ühist sümboolikat ka mujal Euroopas. Samas oleme näinud vajadust selle järele. Teatrid on märgist huvitatud seetõttu, et tulevikus viidata kavalehel etendustele, mis sobivad nii kurtidele kui vaegkuuljatele.

Seoses sellega on kuulutatud välja konkurss märgi ideekavandi loomiseks. Märgil peab kindlasti olema kujutatud kõrva (kuulmine), lisaks võiks kasutada ka käsi (viiplemine). Milline see märk võiks välja näha (värv, lisamotiivid), on kunstniku otsustada. Sobiva märgi valivad välja vaegkuuljate ja kurtide liidu liikmed.

Väljavalitud märgi autorile on ette nähtud preemia.

Ootame märgi visandeid kuni 5.detsembrini jpg või pdf formaadis e-mailitsi- kylliki@vaegkuuljad.ee
Milline on tulemus? Ja mis eesmärki see täitma hakkab (st mis kasu sellest on) ?
Tulemuseks oli see, et ei leiutatagi uut märki vaid võetakse kasutusele rahvusvaheline sümbol- lisasin pildi. Kasutusele võetakse see siis, kui tahetakse viidata, et antud kohas on kuulmispuudega inimestele loodud vastavad võimalused. Milliste võimalustega tegu, selgub lisamärkidest allääres. Näiteks kui ruumis on silmusvõimendi, siis vastav pildike märgi allääres viitab sellele. Või kui teatrietendusel on viipekeelne tõlge, siis ka sellele on viide. Selline lahendus tundus kõige mõistlikum ja arusaadavam.
Tagasiside URL