EVL foorum

Täisversioon: Aastavahetus Egiptuses!
Teile näidatakse hetkel lihtsustatud versiooni tekstist. Vaadake täisversiooni õiges formaadis.
AASTAVAHETUS EGIPTUSES, SHARM EL SHEIKHIS

Kõku Klubil ja reisikorraldaja Uptravelil on hea meel kutsuda kõiki huvilisi aastavahetuseks Egiptusesse- Sharm el Sheikhi!
10 000 elanikuga Sharm el Sheikh, Egiptuse kaasaegseim ning tuntuim turismikuurort, paikneb Punase mere kaldal Siinai poolsaare lõunatipus. Punane meri on kahtlemata üks kauneimaid sukeldumispaiku planeedil Maa.

Väljumine (OTSELEND): 25.12.2011 kell 14.30- 20.00
Tagasi: 1.01.2012 kell 8.00- 13.30
Kestvus: 7 ööd (soovi korral saab ka kaheks nädalaks jääda)

Sharm El Sheikhi lennuajad:
AMW4080 TLL-SSH 14:30-20:00
AMW4081 SSH-TLL 8:00-13:30

Lendame lennukompaniiga AMC Airlines. Lennukitüübiks on 2007. aasta Boeing 737-800.
Lennu ajal pakutakse sooja toitu, kohvi, teed ja karastusjooke. Alkohoolsed joogid on lisatasu eest.


Ööbimine hotellis Oriental Rivoli. Info hotelli kohta siit: http://www.tripadvisor.co.uk/Hotel_Revie...Sinai.html

Asukoht ja üldiseloomustus: väga omanäoline ja üsna luksuslik hotell Naama Bay keskusest teisel pool teed.
Rand: Hotellil on oma rand, mille kaugus on ca 500 m.
Toitlustus: hommiku- ja õhtusöögid, saab valida ka ilma õhtusöökideta, siis on hind 25 eurot odavam
Majutus: Hotellis on 140 tuba. Tubades on satelliittelevisioon, minibaar, seif, dušikabiin ja föön.
Territooriumil: Hotellil on kolm basseini ja erarand. Lisaks sellele on hotellis Türgi aurusaun ja LCD-televiisoriga toad.Igas toas on idamaises stiilis luksuslik kujundus, reguleeritav konditsioneer ja minibaar. Kõikides tubades on ka töölaud ja seif. Mõnedel tubadel on privaatne rõdu.Hotellis Oriental Rivoli on kaks restorani, kaks baari ja vesipiibusalongiga kohvik. Väliterrassil, kust avaneb vaade mägedele, saab nautida kohalikke ja rahvusvahelisi roogasid. Kogu välialal on saadaval ka tasuta WiFi-ühendus. Sharm el-Sheikhi rahvusvaheline lennujaam asub 15-minutilise autosõidu kaugusel.


Majutus hommiku- ja õhtusöögiga, Hind: 599 eur/ in / standardtuba
Hind sisaldab uusaasta õhtusööki.

Hinnale lisandub Egiptuse viisa- 16 EUR- saab tellida Uptravelilt.
Lisaks soovitatakse kindlasti teha tervise- ja reisitõrkekindlustus.
Salva kindlustus:
Tervisekindlustus 8.05 eur/ in ( 30 000 eur ja 19-64a )
Tervisekindlustus 12.08 eur/ in ( 30 000 eur ja 65-70a )
Tervis+Reisitõrge 17.32 eur / in ( terv. 30 000 ja reisitõrge 640 eur 19-64a )
Tervis+Reisitõrge 25.97 eur / in ( terv. 30 000 ja reisitõrge 640 eur 65-70a )

Registreerimine ja maksmine:
Reisi broneerimine toimub kuni 19.septembrini e-mailil kylliki@vaegkuuljad.ee või telefonil 53 478 422. Vajalikud andmed- nimi, isikukood, telefon, e-mail. Kirjutage, kas soovite viisat ja kindlustust büroo kaudu ja kellega te ühes toas soovite olla.
Peale seda väljastab reisibüroo arve (arve tehakse ühe toa seltskonnale) ning palub teha paari päeva jooksul ettemaksu 100 eurot per inimene. Ettemaks tuleb teha reisibüroo turvakontole
Ülejäänud summa peab olema tasutud enne reisi ehk siis reisija ise maksab turvakontole kas iga kuu vabalt valitud summa või tasub ülejäänud summa enne reisi.


KASULIK INFO EGIPTUSEST

RAHA
Egituses käibelolev rahaühik on Egiptuse nael (rahvusvaheline tähis EGP, kohapeal ka LE), mis jaguneb 100 piastriks. Kasutusel on 1-, 5-, 10-, 20-,50-, ja 100- naelased rahatähed. Hiljuti tulid käibele ka mündid.
Kurss 1 EGP = 2,2 EEK, 1 EUR = 8 EGP, 1 USD = 5,5 EGP.
Üldiselt aktsepteeritakse ka dollareid ja eurosid, ent hinnad on siis pisut kallimad tänu kõrgemale kursile ning tagasi antakse enamasti egiptuse naelades. Kasulikum on alati omada palju väikeseid rahatähti.

SHARM EL SHEIKH
Vähemalt kord elus tuleks Egiptuses ära käia...ja kes korra on käinud, ihkab Punase mere äärde ikka ja jälle tagasi. Siinai poolsaare lõunatipus asuv Sharm el Sheikh on Punase mere kuulsaim ja trendikaim puhkekoht, kus vesi on kristallselge ja päike paistab igal päeval aastas. Alles hiljuti kalurikülast alguse saanud kuurortlinn on tuntud ainulaadsete korallriffide ja unikaalse veealuse maailma poolest. Punane meri on kuulus maailma parima sukeldumispaigana ning Sharm el Sheikh on kindlasti üks Egiptuse kauneimad sukeldumis- ja rannapiirkondi, kuhu klient juba kohe peale puhkuse lõppu tagasi ihkab. Sharm el Sheikh sobib hästi neile, kes soovivad ühendada mereäärse puhkuse põneva kultuuriprogrammiga: kaameli- ja dþiibiretked kivikõrbesse ning Nuweiba kanjonisse, maailma vanim kristlik klooster, Ras Mohammedi rahvuspark, ajaloost pakatavad Kairo ja Luxor ning palju muud põnevat.
Sharm el Sheikh sobib ka aktiivset ööelu armastavale turistile, Naama Bay ja Alf Leila We Leila ööelukeskustes käib vilgas kaubandustegevus ja pidutsemine kuni hommikutundideni.
Rannikut ääristavale, kohati mitmekümne meetri kõrgusele kaljule on rajatud palju heatasemelisi hotelle koos kõige juurdekuuluvaga. Tervisekeskused ja spad, golfirajad ja tenniseväljakud, veespordi- ja sukeldumiskeskused, kasiinod ja ööklubid - viietärnikuurordis on olemas kõik mitmekülgseks puhkuseks vajalik.

SOOVITUSED
* Ettevaatust ujudes! Korallide vastu mitte minna! Korallid kõrvetavad valusalt ja koralli sisselõikehaavad paranevad vaevaliselt. Soovitav on kanda rannakingi, eriti Nuweibas
* Koralle ja teokarpe ei lubata üle piiri Egiptusest välja viia, kontrollitakse ja trahvitakse hoolikalt (ka turult ostetud korallid on ebaseaduslikud);
* Kraanivett palume Egiptuses mitte juua ning samuti tuleks vältida kraaniveest valmistatud jääkuubikuid kokteili sees;
* Egiptuse köök ja maitseained on vahel eurooplase maole raskesti seeditavad ning tihti esineb turistidel kõhuhädasid, soovitame vastavad ravimid kaasa osta;
* Egiptus on väga turistisõbralik riik, kuid samas ei tohi unustada, et kohalikud elavad vaesuses ja seetõttu võib ette tulla mõningaid rahavargusi. Seetõttu soovitame panna raha ja väärisesemed hotelliseifi hoiule;
* Liiklus Egiptuses on suhteliselt kaootiline ja kõrbes ka kohati ebaturvaline ning seetõttu ei ole autorent Egiptuse kuurortites levinud. Soovitame rentida auto koos autojuhiga;
* Egiptuses ei müüda poodides alkoholi (v.a kohalikud veinid ja õllesordid), kanget importalkoholi saab tax free kauplustest osta vaid kuni 24h peale Egiptusesse saabumist;
* Suveniiridena soovitame Egiptusest kaasa osta traditsioonilist käsitööd: papüüruseid (al. 25 EGP), kuld- ja hõbeehteid (kaelaehe kartush, kuhu kirjutatakse Teie nimi sümbolites, al. 250 EGP), messing- ja vasknõusid (al. 80 EGP), parfüümõlisid (al. 30 EGP) ja uhkete kaunistustega vesipiipe ( al. 150 EGP);
* Kohalikud söögid-joogid on suhteliselt soodsad; pudel vett maksab restoranis 6-10 EGP, poes 2 EGP, pudel õlut baaris 20 EGP, poes al. 7 EGP, puuviljakilo on al 4-5 EGP, õhtusöök al. 60-70 EGP, marsruuttakso ööelukeskusesse maksab ca 5 EGP, takso 25-30 EGP.
* Egiptuse naelu enne tagasilendu enam valuutaks (USD, EURO) tagasi ei vahetata, seetõttu soovitame kohalikku valuutat varuda endale väikestes kogustes.

MÕNED KASULIKUD ARAABIAKEELSED VÄLJENDID:

Tere - Salam Aleikum
Vastutervitus - Aleikum salam
Palun - Afuan
Tänan - Šokran
Jah - Aiua
Ei - La-a
Ei ole (puudub) - Mafiiš
Kuidas läheb? - Izaijak?
Väga hea, väga hästi - Meia-meia
Nii ja naa - Nos u nos
Mis kell on? - Sa kem?
Ma ei saa aru - Ana muš vahem
Kus? - Feen?
Millal? - Emta?
Miks? - Le?
Kui palju maksab? - Bi kam?
Kui Jumal tahab/ - Inšallah

1 - Uahed
2 - Etniin
3 - Deleeta
4 - Arbaa
5 - Hamsa
6 - Seta
7 - Saba
8 - Damania
9 - Desa
10 - Ašara


Allikad: http://www.argotours.ee/?p=6&id=116
http://www.teztour.ee/?l=1&controller=co...ubpage=156
http://www.unifaar.eu/content/egiptus-sh...ikhhurgada
http://goadventure.com.ee/HRG_infoleht?_...m_store=ru
Reisibüroo annab teada, et ehkki registreerimine on lõppenud, huvi korral saab kohti juurde.
Tagasiside URL